На шляху до справедливості: рік війни через призму правозахисної діяльності

На шляху до справедливості: рік війни через призму правозахисної діяльності

Укрінформ
24 лютого, 12:00  - пресконференція на тему:  “На шляху до справедливості: рік війни через призму правозахисної діяльності”.

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ, Коаліція «Україна. П’ята ранку».

Спікери: Надія Волкова - директорка Ukrainian Legal Advisory Group; Роман Коваль - документатор, координатор департаменту комунікації Truth Hounds; Оксана Романюк - виконавча директорка Інституту масової інформації (онлайн); Катерина Рашевська - експертка Регіонального центру прав людини; Євгеній Ярошенко - аналітик Крим SOS.

Чому це цікаво? 

25 лютого, наступного дня після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, почала свою роботу Коаліція «Україна. П’ята ранку», яка об’єднала 31 організацію задля двох ключових цілей – покарання винних у найтяжчих злочинах і справедливості для тих, хто постраждав від російської агресії.

Під час пресконференції експерти Коаліції «Україна. П’ята ранку» поділяться інформацією про те, чим дії росії протягом останнього року різняться від того, що вона робила на окупованих територіях з 2014 року, на які механізми правосуддя може покладатися Україна в розслідуванні цих справ, а також про роль Міжнародного кримінального суду в майбутньому правосудді. Правозахисники розкажуть, як ведуть документування організації громадянського суспільства та нададуть інформацію та цифри щодо ситуації в Криму, депортації та незаконного усиновлення українських дітей, війни у медіапросторі через дегуманізацію та поширення токсичних наративів і інших злочинів.

Довідково. На сьогодні Коаліція об'єднує 31 неурядову організацію та чотирьох індивідуальних експертів. Вони поєднали свої зусилля для системного документування воєнних злочинів і злочинів проти людяності, скоєних у ході російської збройної агресії проти України. Також Коаліція займається захистом жертв російсько-української війни через існуючі державні та міжнародні механізми правосуддя. Все це спрямоване на досягнення справедливості через притягнення до відповідальності владної верхівки рф за скоєння злочину агресії проти України. 

Додаткова інформація за тел.: 0979155445,  e-mail: coalition5am@gmail.com (Олена Задорожна).

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV 

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform

Підсумкові матеріали:

Більшість обізнаних про Римський статут громадян підтримують його ратифікацію - експерт

Підвищення рівня обізнаності серед українців про Римський статут, який є в основі діяльності Міжнародного кримінального суду, сприятиме ратифікації документа.

Таку думку висловила директор Ukrainian Legal Advisory Group Надія Волкова на пресконференції у Медіацентрі Україна-Укрінформ.

«Національне дослідження, проведене у грудні 2022 року фахівцями коаліції «Україна. П'ята ранку», показує, що лише до 30% опитаних розуміють, що таке Римський статут. Однак серед цих 30% підтримка його ратифікації сягає 79%. Зрозуміло, що чим більше людей обізнано, що це за документ і Міжнародний кримінальний суд, тим більшою буде ця підтримка», - сказала вона.

За словами Волкової, такі результати спростовують «міф про те, що ми не можемо Статут ратифікувати, бо в нас тоді відмовляється люди воювати».

Водночас вона наголосила, що через нератифікований Римський статут Україна на сьогодні може лише передавати інформацію про злочини, скоєні на її території, натомість участі в ухваленні рішень щодо бюджетів, вибору прокурора та суддів, які розглядатимуть ці справи, не бере.

Експерт нагадала, що за даними Офісу Генпрокурора, в Україні відкрито 68 тис. проваджень щодо воєнних злочинів. Робота з фіксації злочинів триває, зокрема завдяки громадським організаціям, які документують порушення прав людини. З цією метою 25 лютого 2022 року постала коаліція «Україна. П’ята ранку», до якої вже входить 31 організація.

Як повідомлялося, Україна підписала Римський статут, який лежить в основі діяльності Міжнародного кримінального суду, 20 січня 2000 року, але досі не ратифікувала його. Статут передбачає можливість, що й без ратифікації держава може визнати юрисдикцію суду в певних справах, подавши про це належну заяву.

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-