Презентація інтерактивної інфографіки «Зв’язки тютюнової індустрії 2021-2022»
8 березня о 13:00 відбудеться дискусія на тему: «Зв’язки тютюнової індустрії 2021-2022»: як індустрія впливає на державну політику охорони здоров’я?»
Організатор: Центр громадянського представництва «Життя».
До участі запрошені: Дмитро Купира - виконавчий директор ГО «Центр громадянського представництва «Життя»; Сергій Миткалик - голова правління ГО «Антикорупційний штаб»; Ельвіна Корой - юристка Центру демократії та верховенства права; Любов Величко - журналістка-розслідувачка; Світлана Сліпченко - керівниця Vox Сheck.
Коротко. Учасники заходу представлять інтерактивну інфографіку та розкажуть про представників громадських організацій та інших діячів, які просувають інтереси тютюнової індустрії в Україні.
Теми до обговорення:
- Як тютюнова індустрія проникає у владні структури?
- Як діє тютюнова індустрія під час війни?
- Повна заборона куріння у кафе, барах та ресторанах.
- Тактики тютюнової індустрії у Парламенті.
Додаткова інформація за тел.: 063 344 12 69, e-mail: dmytro.p@center-life.org (Дмитро Полонський, медіакоординатор ГО «Життя»).
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform
Підсумкові матеріали:
Активісти презентували інтерактивну інфографіку щодо зв'язків тютюнової індустрії
Громадська організація «Життя» разом із партнерами презентувала інтерактивну інфографіку «Зв’язки тютюнової індустрії 2021-2022».
Презентація відбулася у середу в Укрінформі.
"Ця інфографіка містить близько 20 народних депутатів і близько 100 зв’язків народних депутатів, прямих чи непрямих, щодо втручання і лобізму інтересів тютюнової індустрії. Вона містить десятки організацій і біля 100 зв’язків, прямих і непрямих доказів, з тютюновою індустрією”, - зазначив голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.
Як зазначалося на презентації, тютюнова індустрія та особи, які обстоюють її інтереси, прагнуть отримувати надприбутки навіть попри війну і намагаються втручатися у політику громадського здоров’я, діючи всупереч міжнародним та євроінтеграційним зобов’язанням України.
Предметом аналізу були публічні виступи фігурантів, коментарі для медіа, ініційовані та підтримані нормативно-правові акти, законопроєкти, рішення, листи, звернення, коло помічників, конфлікт інтересів членів сім’ї, структура власності, голосування тощо.
Зокрема, ключовими тактиками втручання у політику захисту здоровʼя населення від шкоди тютюну та нікотину є протидія законодавчому впровадженню політик Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, підвищенню акцизних податків на тютюнові вироби, рідини для е-сигарет та їх ефективному стягненню.
Крім того, як зазначалося, лобісти "намагаються послабити виконання чинного законодавства щодо захисту населення від шкоди тютюну та нікотину".
Як повідомлялося, у грудні 2022 року ГО «Життя» у партнерстві з ГО «Антикорупційний штаб» назвали народних депутатів - переможців антипремії «Золота коса», яку присуджують за дії в корпоративних інтересах тютюнової індустрії.
Антипремія «Золота коса» була започаткована 2011 року з метою викриття та реагування громадськості на випадки лобіювання народними депутатами й урядовцями України комерційних та фінансових інтересів тютюнової та продукції.
Відео: