Як працює земельна реформа та ринок землі під час війни
Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.
Спікери: Сергій Бут - СЕО Прозорро.Продажі; Роман Нейтер - представник Київської школи економіки; депутати з профільного комітету ВР; представник Міністерства аграрної політики та продовольства України; представник Держгеокадастру.
Актуальні питання:
- Як повномасштабне вторгнення рф вплинуло на перебіг земельних е-аукціонів у системі Прозорро.Продажі?
- Як виглядає ринок оренди та продажу земелі сьогодні?
- Роль Прозорро.Продажі для реформи ринку землі.
- Перший мільярд прибутку від земельних аукціонів, що далі? Подальші плани Міністерства з розвитку ринку землі.
- Рибна реформа: як змінилися підходи до розподілу водних біоресурсів?
- Що очікувати бізнесу надалі для розвитку ринку землі та рибної галузі?
Довідково. Прийнята у 2021 році земельна реформа дала можливість громадянам і бізнесу купувати та брати в оренду земельні ділянки на прозорих онлайн-аукціонах.
За близько півтора роки впровадження земельної реформи (рік з якої припав на повномасштабне вторгнення) земельні аукціони принесли до бюджетів різних рівнів понад 1 млрд гривень. Таким чином, відкриваються нові можливості для розвитку аграрного сектору та інфраструктури в Україні.
Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w
Підсумкові матеріали:
В Україні цьогоріч відбулось 13 тисяч угод купівлі-продажу на ринку землі - Мінагрополітики
За січень-квітень 2023 року в Україні на ринку землі відбулось 13 тисяч угод купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення.
Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик під час пресконференції у Медіацентрі Україна — Укрінформ.
"Фактично за 4 місяці 2023 року ми маємо 13 тисяч угод купівлі-продажу (на ринку землі - авт.). При цьому ціна в середньому зросла на 20%", - сказав він.
Башлик зазначив, що у 2021 році в Україні було укладено 66 тис. угод купівлі-продажу землі на загальній площі 153 тис. га. У 2022 році таких угод було 53 тис., при цьому ринок фактично не працював майже пів року через обмеження доступу до реєстрів.
Заступник міністра додав, що на українському ринку землі спостерігається зростання вартості ділянок навіть в умовах повномасштабного вторгнення. За даними Мінагрополітики, у Львівській області станом на початок травня середня вартість одного гектара сільськогосподарської землі становить 162 тис. грн, тоді як на момент відкриття ринку вона становила 51 тис. грн.
На Київщині один гектар землі в середньому коштує 148 тис. грн, тоді як на початку функціонування ринку він коштував 48 тис. грн.
"Навіть, якщо придбати фактор інфляції. Ми бачимо, навіть в умовних одиницях зростання (цін - авт.) продовжується. Але в регіонах, які знаходяться близько до бойових дій, такого зростання немає", - зауважив Башлик.
За його словами, у Чернігівській області наразі один гектар землі в середньому коштує 23 тис. га, при цьому до повномасштабного вторгнення він коштував 16-17 тис. грн. Заступник міністра пояснив, що у цьому випадку зростання вартості спричинила інфляція.
Як повідомляв Укрінформ, ринок землі в Україні офіційно стартував 1 липня 2021 року. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям.
У Prozorro.Продажі вже завершились земельні аукціони на понад 1,2 млрд грн
Із моменту запуску електронних земельних аукціонів у жовтні 2021 року у системі Prozorro.Продажі вже завершились аукціони з купівлі та оренди земель сільськогосподарського призначення на понад 1,2 млрд грн.
Про це розповів СЕО Prozorro.Продажі Сергій Бут під час пресконференції у Медіацентрі Україна — Укрінформ.
"З моменту запуску перших електронних аукціонів у 2021 році на сьогодні вже закрито угоди на понад 1,2 млрд грн. Тобто це той дохід, який за цей час отримали продавці та орендодавці земельних ділянок", - сказав Бут.
Він додав, що сукупна початкова вартість продажу та оренди земельних ділянок, виставлених на електронні торги, була менше 500 млн грн.
Бут зазначив, що в середньому на один аукціон приходить три учасника, що є показником популярності земельних торгів у системі.
Як повідомляв Укрінформ, перші земельні аукціони в системі Prozorro.Продажі стартували у жовтні 2021 року.
Відео:
Video: