Як підвищити рівень цифрової безбар’єрності: результати досліджень
Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.
Спікери: Тетяна Ломакіна - радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності; Мстислав Банік - керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі; Володимир Брусіловський - керівник «Проєкту підтримки Дія», Програма розвитку ООН в Україні (UNDP); Дмитро Попов - експерт UNDP із питань цифрової доступності та автор обох досліджень.
Теми до обговорення:
- Як цифрова безбар’єрність регулюється в Європейському Союзі.
- Які найкращі світові практики варто запозичити Україні, щоб ще більше просувати вебдоступність у державі.
- Якими допоміжними технологіями користуються люди з інвалідністю в Україні.
Дослідження «Законодавче регулювання цифрової безбар’єрності: найкращі європейські практики» та «Використання допоміжних технологій людьми з інвалідністю» провели з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України за підтримки Уряду Японії в межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується UNDP за фінансування Швеції (@SwedeninUA).
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.
Підсумкові матеріали:
Більшість людей з інвалідністю для онлайн-операцій використовують мобільні пристрої - дослідження
Більшість людей з інвалідністю при здійсненні важливих онлайн-операцій використовують мобільні пристрої.
Про це свідчать результати дослідження «Використання допоміжних технологій людьми з інвалідністю», презентовані під час пресконференції в Медіацентрі Україна-Укрінформ.
"Якщо говорити про якісь важливі онлайн-операції, зокрема, отримання державних послуг та отримання банківських послуг, то більшість надає перевагу користуванню смартфоном. Це важливо враховувати і в першу чергу створювати продукти для мобільних пристроїв", - зазначив експерт UNDP (United Nations Development Programme - ПРООН) з питань цифрової доступності та автор дослідження Дмитро Попов.
Зокрема, мобільні пристрої використовують 53,4% користувачів, комп'ютер - 21,8%, 16,3% людей відповіли, що для них немає різниці, чим користуватися, а 8,5% не здійснюють онлайн-операцій.
Згідно з дослідженням, 48,5% осіб з інвалідністю використовують комп'ютер для перегляду вебсайтів, а 46,3% - смартфон.
Дослідження засвідчило, що найпопулярнішим мобільним пристроєм серед людей з інвалідністю є смартфон з операційною системою Android. Найпопулярнішою настільною системою є Windows.
Лише 17% респондентів зазначили, що їм доступні всі необхідні технології. А серед недоступних найбільш затребуваними є п’ять технологій: банкомати із голосовим виведенням (52,8%); медичне обладнання з голосовим виведенням (37,5%); вдосконалення синтезаторів української мови (27%); брайлівський дисплей (25,4%); платна програма зчитування з екрана (скрінрідер) - 18,2%.
Дослідження провели з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України за підтримки уряду Японії в межах «Проєкту підтримки Дія», що реалізується UNDP за фінансування Швеції.
Дослідження проводилося з 28 серпня до 17 вересня 2023 року і складалося з двох компонентів: онлайн-опитування (307 респондентів) та глибинних інтерв’ю (6 експертів). Усі опитані респонденти мають функціональні порушення, 84,4% з них вказали порушення зору різного ступеня.
Відео:
Video: