Викрадення, катування, переслідування: що відбувалося в окупованому Криму протягом 2023 року
Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ, Кримська правозахисна група.
Спікери: Ольга Скрипник - голова правління Кримської правозахисної групи; Ірина Сєдова - дослідниця Кримської правозахисної групи; Володимир Чекригін - заступник голови правління Кримської правозахисної групи; Богдан Мельникович - юрист Кримської правозахисної групи.
Чому це важливо?
Спікери представлять огляд порушень прав людини й воєнних злочинів, скоєних РФ в окупованому Криму протягом 2023 року. Також вони розкажуть про основні зміни у національному законодавстві та ухвалені міжнародні рішення щодо Криму.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/. Також на фейсбук-сторінках Кримської правозахисної групи.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.
Підсумкові матеріали:
Через політичні переслідування у Криму за ґратами перебувають понад 190 українців - правозахисник
З 2014 року 193 громадянина України перебувають у місцях несвободи в рамках політично вмотивованого кримінального переслідування у Криму. Політв'язні знаходяться у СІЗО на півострові, або в колоніях на території РФ.
Про це повідомила голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник на пресконференції в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
"Продовжується переслідування мешканців Криму. На сьогодні 193 людини є ув'язненими за політичними мотивами, серед них більшість становлять кримські татари", - сказала вона.
За словами правозахисниці, частина ув'язнених знаходиться в Криму у СІЗО, частину з них перевозять до колоній РФ.
Скрипник наголосила, що одна з найбільших справ проти кримських мусульман - справа "Хізб ут-Тахрір".
За словами правозахисниці, на сьогодні 99 людей, переважно кримських татар, перебувають за ґратами у цій справі. Упродовж 2023 року було винесено щонайменше 17 вироків щодо кримських татар, і це вироки від 4 до 20 років позбавлення волі, підкреслила вона.
"Всі ці вироки наші громадяни відбувають у колоніях суворого режиму, дуже віддалених від Криму, в дуже суворих та жорстких умовах, особливо взимку - це холод, відсутність опалення, антисанітарні умови і таке інше. І це вже призвело до того, що двоє політичних в'язнів загинули в неволі", - наголосила спікерка.
При цьому Скрипник нагадала, що на початку 2023 року в російських СІЗО померли двоє політв'язнів із Криму – Джеміль Гафаров та Костянтин Ширінг. Вони не отримали належної медичної допомоги, хоча окупанти знали про їх поганий стан здоров'я.
Раніше постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева наголосила, що Україні потрібен ефективний механізм для звільнення з РФ українських політв'язнів. Але це важко зробити, бо з країною-агресором домовитися про будь-яку спільну роботу неможливо.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк