Підвищення тарифів на електроенергію в Україні: причини, діапазон цін та терміни їхнього зростання
Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.
Спікер: Олександр Харченко - директор центру досліджень енергетики.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.
Підсумкові матеріали:
Об'єктивних причин для підвищення тарифів на електрику для населення зараз немає - експерт
Підвищення тарифів на електроенергію для населення не вирішить боргових проблем на ринку електроенергії, який потребує комплексного реформування.
Таку оцінку висловив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
"Для підвищення тарифів я об'єктивних причин не бачу. Бачу об'єктивні причини для комплексної реформи того, що у нас називається ринком електроенергії", - сказав експерт.
Ситуацію з обігом коштів на ринку та низкою соціальних обов'язків, покладених на різні енергокомпанії, він назвав хаотичною та некерованою. За словами Харченка, це є більшою загрозою для енергетики, ніж обстріли.
"Фінансова криза є дуже масштабною. Українська енергетика просто не має джерел, звідки можна взяти кошти ні на відновлення, ні на ремонти", - зазначив Харченко.
За його словами, тарифи на електрику для населення у цій ситуації відіграють незначну роль: у загальній структурі боргів вони займають близько 10%, а найбільша частина сформована через позицію енергорегулятора - НКРЕКП.
Як повідомлялося, упродовж цієї зими Кабінет Міністрів не планує змінювати тарифи для населення на комунальні послуги.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк