Регуляторна політика: дерегуляція, перевірки бізнесу, підсумки 2023
Організатори: Державна регуляторна служба України, Офіс ефективного регулювання (BRDO), Медіацентр Україна-Укрінформ.
Спікери: Олексій Кучер - голова Державної регуляторної служби України; Олексій Дорогань - виконавчий директор Офісу ефективного регулювання (BRDO).
Питання до обговорення:
- стан регуляторного середовища в Україні;
- дерегуляція підприємницької діяльності, робота МРГ;
- перевірки бізнесу, мораторій та його вплив на діяльність підприємців;
- міжнародний досвід ДРС, шлях до співпраці з Комітетом регуляторної політики Організації економічного співробітництва та розвитку.
Коротко. Голова ДРС Олексій Кучер презентуватиме публічний звіт за 2023 рік, а виконавчий директор BRDO Олексій Дорогань розповість про результати масштабної дерегуляції економіки за рік, зокрема в межах роботи профільної Міжвідомчої робочої групи (МРГ).
Публічний звіт про роботу ДРС у 2023 році - за посиланням.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.
Акредитація представників ЗМІ: контактна особа: Альона Ніканович, 0631330504, пресслужба ДРС.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.
Підсумкові матеріали:
В Україні найбільш зарегульовані питання, що пов'язані з санітарними правилами - експерт
У державних санітарних правилах України міститься найбільша кількість інструментів, які є застарілими та непотрібними порівняно з іншими сферами.
Про це в Медіацентр Україна-Укрінформ виконавчий директор Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олексій Дорогань.
"Зараз найбільш зарегульовані питання пов'язані з санітарними правилами та нормами. Це пов'язано з тим, що до них довгий час не доходили руки", - сказав Дорогань.
Він зазначив, що у цих правилах містяться застарілі поняття, які тільки обтяжують підприємця.
"Якщо по класичним дозволам і ліцензіям відсоток скасування - третина, то по державним санітарним правилам та нормам це дві третини. Ця сфера була найбільш занедбана, тому і виявилась найбільш проблемною", - зазначив Дорогань.
Як повідомлялось, в Україні триває реформа дерегуляції роботи підприємців. Щоби спростити умови ведення бізнесу, у січні 2023 року Уряд створив Міжвідомчу робочу групу з дерегуляції, яка вже переглянула 1323 регуляторних інструментів для бізнесу. З них 456 рекомендовано скасувати, 584 – спростити. Станом на 12 грудня 2023 року, скасовано вже 100 інструментів.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк