Стійкість українського бізнесу під час повномасштабного вторгнення

Стійкість українського бізнесу під час повномасштабного вторгнення

Укрінформ
3  вересня, 15:30 - презентація  на тему: «Стійкість українського бізнесу під час повномасштабного вторгнення».

Організатор: Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.

УчасникиВладислав Горбов - кандидат соціологічних наук, доцент (КНЕУ ім. Вадима Гетьмана); Алла Іващенко - докторка економічних наук, доцентка (КНЕУ ім. Вадима Гетьмана); Гліб Алексін - кандидат економічних наук, доцент (КНЕУ ім. Вадима Гетьмана); Владислав Лавренюк - кандидат економічних наук, доцент (КНЕУ ім. Вадима Гетьмана); Ірина Каленюк - докторка економічних наук, професорка (КНЕУ ім. Вадима Гетьмана); Андрій Мокряков - старший консультант ТОВ "Про-Консалтінг"; Роман Корнилюк - доктор економічних наук, фінансовий аналітик (YouControl).

Модераторка: Євгенія Поліщук - докторка економічних наук, професорка (КНЕУ ім. Вадима Гетьмана), афілійована дослідниця МІТ Cryproeconomics Lab (США), стипендіатка програми академічних обмінів імені Фулбрайта (2023–2024).

Питання до обговорення:

  • Як  виживає й адаптується український бізнес в умовах повномасштабної війни?
  • З якими найбільшими викликами стикається український бізнес? Які потреби залишаються невирішеними?
  • Як український бізнес використовує наявні фінансові інструменти? Чи є можливості для зростання і розвитку  під час війни?
  • Переміщений бізнес під час війни: які регіони та сектори залишаються найактивнішими?
  • Які цифрові технології стали незамінними для українського бізнесу сьогодні? Як вони допомагають залишатися на плаву та  рухатися вперед?

Довідково: Учасники заходу розкажуть про результати опитування  мікро-, малого та середнього бізнесу (понад 600 респондентів), а також про шляхи релокації українського бізнесу (понад 3000 підприємств). Дослідження виконано в рамках науково-дослідного проєкту «Переміщений бізнес в контексті ревіталізації регіональних екосистем» Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Війна помітно вплинула на роботу понад 60% українського бізнесу - дослідження

Більше 60% представників мікро-, малого й середнього бізнесу констатують суттєве погіршення економічних та фінансових показників.

Про це на презентації «Стійкість українського бізнесу під час повномасштабного вторгнення», що відбулася в Укрінформі, повідомила доцентка КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, докторка економічних наук Алла Іващенко.

Найскладніша ситуація, за її словами, у прифронтових областях – особливо в сегменті мікро- й малого бізнесу. Підприємства постійно стикаються із пошкодженням інфраструктури, потерпають від руйнування ланцюгів постачання, а також відтоку кадрів та нестачі матеріальних і фінансових ресурсів.

«Під час опитування понад 60% малого й середнього бізнесу констатували зменшення показників виробництва, продажів та кількості клієнтів. При цьому більш як 33% респондентів у прифронтових та майже 30% - в інших областях України - повідомили про суттєві втрати. Також слід наголосити, що майже 20% опитаних бізнесів перебувають на межі закриття. Найгірша ситуація в сегменті мікро- та малого бізнесу», - наголосила Іващенко.

За словами науковиці, майже 72% підприємств стикнулися зі зростанням собівартості продукції та послуг, що у 73% випадків призвело до зменшення прибутковості. При цьому майже 61% підприємств взагалі не інвестують у розвиток, що свідчить про відсутність довгострокового планування через брак коштів та згадане зниження прибутковості.

Поміж основних факторів, які вплинули на бізнес після повномасштабного російського вторгнення, дослідниця назвала мобілізаційні процеси та брак кваліфікованої робочої сили, а також проблеми зі збутом продукції і значні витрати на енергоносії.

«Також військові дії знижують інвестиційну привабливість регіонів, що, в тому числі, ускладнює відновлення та розвиток бізнесу і додає ризиків та невизначеності щодо майбутнього», - підсумувала Іващенко.

Дослідження виконано в межах науково-дослідного проєкту «Переміщений бізнес в контексті ревіталізації регіональних екосистем» Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Опитування проводилося з 12 червня по 9 серпня 2024 року. У вибірці 631 підприємство, що є репрезентативним для понад 1 мільйона 700 тисяч активних підприємств в Україні.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-