Презентація проєкту та програми «Бібліотеки як простір психосоціальної підтримки»

Презентація проєкту та програми «Бібліотеки як простір психосоціальної підтримки»

Укрінформ
15 жовтня, 14:00 - презентація проєкту та навчальної програми «Бібліотеки як простір психосоціальної підтримки», який реалізується в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Організатори: ЮНЕСКО, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України.

Учасники:К’яра Децці Бардескі - голова Бюро ЮНЕСКО в Україні; Анастасія Голотенко - експертка Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України; Леся Хемраєва - начальниця відділу політики безбар’єрності,  гендерної рівності та ментального здоров’я; Наталія Каташинська - програмна спеціалістка ЮНЕСКО з питань освіти, керівниця проєкту; Альона Попова - спеціалістка з питань освіти, психічного здоров’я та психосоціальної підтримки ЮНЕСКО; Марина Пристінська - спеціалістка з питань освіти, методистка початкової школи, нейропедагог, практичний психолог, тренерка НУШ; консультантка ЮНЕСКО; Світлана Ковальчук - учена секретарка Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого, методистка; консультантка ЮНЕСКО.

Коротко. Проєкт «Бібліотеки як простір психосоціальної підтримки» допомагає бібліотекарям стати опорою для громад. Серед його завдань - психосоціальна підтримка людей в громадах, поширення інструментів самодопомоги, першої психологічної допомоги, використання артметодик у своїй роботі та за потреби переспрямування людей до існуючих психологічних служб.

Впродовж наступних трьох місяців пілотна навчальна програма охопить 6 регіонів України  (Київську, Житомирську, Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську та Одеську області) та стане важливим кроком у формуванні стійкості українців під час війни.

Довідково. Навчальна програма розроблена ЮНЕСКО спільно з Міністерством культури та стратегічних комунікацій за фінансової підтримки Японії у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України. Це складова реалізації пріоритетного проєкту «Мистецтво допомагати» МКСК в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Формат заходу –  офлайн  (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У проєкті «Бібліотеки як простір психосоціальної підтримки» візьмуть участь 30 закладів - МКСК

У пілоті проєкту «Бібліотеки як простір психосоціальної підтримки» візьмуть участь 30 бібліотек у шести областях.

Про це повідомила начальниця відділу політики безбар’єрності, гендерної рівності та ментального здоров’я Міністерства культури та стратегічних комунікацій Леся Хемраєва під час пресконференції в Укрінформі.

Проєкт допомагатиме бібліотекарям стати опорою для громад.

"У нас буде шість областей - Київська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Житомирська та Одеська. Участь візьмуть 30 бібліотек, 15 бібліотек сфери управління МКСК та 15 бібліотек обласних військових адміністрацій", - сказала Хемраєва.

Вона зазначила, що "мета проєкту - забезпечити психосоціальну підтримку населення України через використання потенціалу розгалуженої мережі бібліотек. Зокрема, залучення їх кадрового потенціалу та поширення у громадах напрацьованих інструментів самодопомоги".

За її словами, серед завдань проєкту - формування відповідального ставлення людей до власного ментального здоров'я, здоров'я оточуючих та підвищення обізнаності населення в питаннях психічного здоров'я.

Голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі зазначила, що програма також розрахована на посилення спроможності, на розвиток потенціалу самих бібліотечних працівників. Вона висловила впевненість, що протягом наступних років буде видно результати цього проєкту, коли зростатиме професійний рівень і навички ведення саме такої роботи серед працівників бібліотек.

"Бібліотеки це не просто місця з книжками. Це місця, куди приходять люди та взаємодіють між собою. І, власне, цей проєкт спрямований на розвиток цього компоненту", - сказала Бардескі.

Експертка Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету міністрів Анастасія Голотенко додала, що, маючи навички психологічної допомоги, самодопомоги та розуміння власних емоцій та емоцій інших, люди можуть стати підтримкою один для одного.

Навчальна програма розроблена ЮНЕСКО спільно з Міністерством культури та стратегічних комунікацій за фінансової підтримки Японії у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету міністрів.

Проєкт реалізується в межах всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.

Як повідомлялося, Міністерство культури та інформаційної політики України звернулося з ініціативою передбачити в проєкті державного бюджету на 2025 рік не менш ніж 200 млн грн на придбання книжок для поповнення бібліотечних фондів.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-