Лавра в смартфоні: історія оживає завдяки віртуальним квест-місіям
Організатори: ТОВ «Фріджен», ГО «Цифровізація туризму та культури».
Учасники: Тетяна Дорошенко - провідна фахівчиня з управління проєктами; Світлана Котляревська - заступниця генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»; Юрій Галушка - керівник проєкту, директор ТОВ “Фріджен”; Олена Чернега - лідерка віртуального туризму, докторка філософії, засновниця ГО “Цифровізація туризму та культури”.
Чому це цікаво?
Війна змінила життя українців та обмежила доступ до багатьох культурних об'єктів. Саме тому виникла ідея створити віртуальні квест-місії (доступні з будь-якої точки планети) для однієї з найвизначніших пам’яток України – Києво-Печерської лаври.
Віртуальні квест-місії – це інтерактивні віртуальні тури, розроблені за допомогою технологій віртуальної та доповненої реальності, з аудіосупроводом.
Користувачі мають змогу завантажити мобільний додаток freegenGO, вибрати цікавий період історії та вирушити в цифрову подорож, яка охоплює три ключові етапи розвитку лаври: княжі часи, литовсько-козацьку епоху та новітній час. Кожен з цих періодів пропонує зустріч з дванадцятьма видатними особистостями, серед яких Нестор Літописець, Аліпій Печерський, Ілля Муромець, Іван Їжакевич та інші.
Відвідувачі, які завітають до Києво-Печерської лаври, зможуть відсканувати QR-код на території заповідника, відкрити застосунок та розпочати захопливу подорож. На кожній точці квесту віртуальні гіди розповідатимуть історії з життя постатей, що вплинули на історію та культуру, представлені у цікавій ігровій формі. Відвідувачі зможуть не лише слухати екскурсію, а й взаємодіяти з віртуальними персонажами, розглядаючи їх у всіх деталях завдяки смартфону. Такий підхід дозволяє подолати географічні, соціальні та інклюзивні бар'єри та надати доступ до культурної спадщини у новому форматі.
Проєкт охоплює 12 квест-місій, кожна з яких складається з 10 точок, що знайомлять з історією та культурною спадщиною Києво-Печерської лаври.
Як мандрувати Лаврою віртуально? (інструкція):
1. Завантажити мобільний додаток freegenGO за посиланням: https://apps.apple.com/ua/app/freegen-go/id1553034321 або https://play.google.com/store/apps/details?id=com.freegengames.flutterfreegenapp
2. Знайти період, який вас зацікавив, у розділі «Новини» - https://freegen.games/news/
3. Обрати маршрут згідно з напрямом: “Віра”, “Воля”, “Розум” або “Творчість” та почати досліджувати.
4. Або відсканувати qr-код прямо на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» та мандрувати з провідником віртуального світу.
Довідково. Сторінка проєкту - https://www.facebook.com/profile.php?id=61565009854246
Посилання на проморолик - https://www.youtube.com/watch?v=1rlfk_SDbDc
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.
Акредитація триватиме до 17:00 28 жовтня 2024 року. Для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Для Києво-Печерської лаври створили віртуальні квест-місії
Для Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" створили інтерактивні віртуальні тури, розроблені за допомогою технологій віртуальної та доповненої реальності з аудіосупроводом.
Презентація проєкту відбулася під час пресконференції в Укрінформі на тему: "Лавра в смартфоні: оживляємо історію завдяки віртуальним квест-місіям".
"У наш воєнний час ми повинні відкривати Лавру не тільки для тих людей, які можуть прийти фізично, а й для відвідувачів, яким потрібні інклюзивні продукти, для людей, які за кордоном, для міжнародної спільноти. Тобто digital компонент, а саме цифровий продукт квест-місій для нас є одним з перших, а далі ми будемо розвивати такі продукти...Ми розширяємо аудиторію, до якої ми йдемо саме через цей цифровий продукт", - сказала заступниця генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Світлана Котляревська.
Вона зазначила, що цей цифровий продукт має три компоненти. Перший компонент - людина фізично приходить в Лавру, відскановує QR-код, відкриває застосунок та йде знайомитися з пам'яткою.
"Другий компонент – це англомовна версія, яку ми будемо просувати, відкривати для міжнародної спільноти. І третій компонент – це інклюзивний продукт, який ми зараз також будемо транслювати, тому що як військовим, які фізично не можуть приїхати з різних причин в Лавру, так і іншим категоріям населення, потрібні нові смисли або нагадування смислів, наскільки древня є наша країна", - сказала Котляревська.
Керівник проєкту, директор ТОВ “Фріджен” Юрій Галушка зазначив, що цифровізація культурних об'єктів – це не просто технологічний тренд, а ще й необхідність збереження і розвитку нашої культурної спадщини.
"Ми створили цифрові квест-місії, віртуальні тури, що робить наше надбання доступним для всіх, а також відкриває нові можливості для українського туризму. Даний проєкт включає в себе оцифрування трьох ключових історичних періодів розвитку Києво-Печерської лаври, такі як: княжі часи, литовсько-козацьку епоху та новітній час", - сказав Галушка.
Він додав, що необхідно і надалі продовжувати втілювати в життя нові проєкти, які будуть показувати світові українську культуру.
Проєкт охоплює 12 квест-місій, кожна з яких складається з 10 точок, що знайомлять з історією та культурною спадщиною Києво-Печерської лаври.
Проєкт створено за підтримки Українського культурного фонду.
Як повідомлялося, Харківський національний театр опери та балету ім. М.В. Лисенка/Схід Опера за підтримки Українського культурного фонду створив віртуальний музей, який буде наповнено 6 тисячами експонатів.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк