Культура та стратегічні комунікації

Культура та стратегічні комунікації

Укрінформ
18 грудня, 11:00 -  круглий стіл  на тему: "Культура та стратегічні комунікації".

Організатор:  Мережа захисту національних інтересів “АНТС”.

Спікери: Галина Григоренко - перша заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій України; Тетяна Пушнова - редакторка УП.Культура, експертка з репутаційного менеджменту культурних інституцій (онлайн); Ярина Ключковська - консультантка зі стратегічних та кризових комунікацій; Ольга Сагайдак - голова правління Коаліції дієвців культури, ключова експертка сектору Культурна спадщина проєкту RES-POL; Ольга Мельник - керівниця відділу музейної справи Мистецького Арсеналу; Наталія Лигачова - головна редакторка «Детектор медіа»; Володимир Шейко - директор Українського Інституту; Антон Дробович - кандидат філософських наук, доцент Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, експерт у сфері комунікацій, освіти і культури; Люсьєна Шум - виконавча директорка Благодійного фонду «Бібліотечна країна»; Катерина Чуєва - незалежна дослідниця, експертка з питань музейної справи та управління культурною  спадщиною проєкту «Мережа захисту культурної спадщини; Ірина Славінська - українська письменниця, журналістка, перекладачка та громадська діячка, виконавча продюсерка Радіо Культура. 

Модераторка: Наталія Соколенко  -  журналістка Українського радіо.

Питання до обговорення:

  • Хто, коли і як розробляє/тиме українські культурні наративи? 
  • Що стоїть за новою назвою МКСК? 
  • Як  саме мають виглядати стратегічні комунікації у сфері культури? 
  • Хто має їх розробляти та втілювати? Чи мають вони бути націлені лише на зовнішні аудиторії чи поширюватимуться і на внутрішні?

Коротко. Організатори заходу зазначають, що культурна спільнота України бурхливо обговорює “культурний Рамштайн” та інші ініціативи у сфері культури, оголошені в Плані перемоги Президента України. Це стосується питань побудови культурної дипломатії, просування українських наративів через культурні мистецькі проєкти за кордоном та побудови довготривалих професійних зв'язків. Учасники заходу зосередяться на обговоренні цих питань та пошуку шляхів вирішення.

Довідково. Захід організовано Мережею захисту національних інтересів “АНТС” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Культура є інструментом для пояснення ідентичності та цінностей нашої країни - МКСК

Культура є тим інструментом, за допомогою якого можна донести світові унікальність сучасних українців та розкрити передумови війни з Росією.

Про це сказала перший заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України Галина Григоренко під час круглого столу на тему: "Культура та стратегічні комунікації" в Укрінформі.

"Нам потрібно пояснювати світу, хто ми є, адже для багатьох країн ми все ще залишаємося лише сліпою плямою на мапі. Часто доводиться чути запитання: чим ви відрізняєтеся від своїх північних сусідів, що саме ви так завзято захищаєте і заради чого готові боротися, навіть ціною власного життя. Насправді ця війна має геноцидний характер та спрямована на знищення України як незалежної держави. І це нам треба пояснювати... І саме через культуру ми можемо пояснити, хто такі сучасні українці, чим ми відрізняємося, яка наша історія і що насправді стало передумовою цієї війни, корені якої сягають набагато глибше, ніж 2014 року", - сказала Григоренко.

За її словами, важливо визначити ключові аудиторії, з якими необхідно працювати для адвокації інтересів України. Зокрема, це масові аудиторії, бізнес-кола та політичні кола.

"Для кожної аудиторії меседжі та наративи можуть бути абсолютно різними. Зараз робота міністерства буде зосереджена на тому, щоб поєднати потреби України в різних сферах для різних ключових аудиторій та запропонувати відповідні меседжі. Це жодним чином не виключає самостійність окремих секторів, які можуть комунікувати у свій спосіб, як вважають за доцільне", - сказала заступниця міністра.

Григоренко зазначила, що участь України в міжнародних культурних подіях, таких як фестивалі та виставки, може допомогти в просуванні української культури та формуванні позитивного іміджу країни за кордоном.

Як повідомлялося, Львів став фіналістом конкурсу «Європейська столиця культури 2030».

МКСК забезпечує сприятливі умови для культурних процесів, а не контролює їх - Григоренко

Завдання Міністерства культури та стратегічних комунікацій (МКСК) полягає в створенні умов для розвитку культурних процесів, а не в їхньому контролюванні.

Про це сказала перший заступник міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко під час круглого столу на тему: "Культура та стратегічні комунікації" в Укрінформі.

"Формування політики у сфері культури — це створення "акустики" для діячів культури. Це не означає нав’язування конкретних форм чи змісту, а радше надання можливостей для автономного розвитку сфери культури. Це не те, що спущено зверху, і саме такий підхід дозволяє уникнути інструменталізації культури", - сказала Григоренко.

На її думку, неможливо ефективно диктувати, що і як має бути зроблено.

Вона зазначила, що культура має залишатися самодостатньою і незалежною, щоб вільно виконувати свою роль у суспільстві. "Завдання міністерства полягає не в тому, щоб диктувати, що саме створювати, а в тому, щоб забезпечити сприятливі умови, надати ресурси та інструменти, забезпечити ефективну регуляцію чи дерегуляцію. Це потрібно для того, щоб процес творення відбувався максимально природно та ефективно", - зауважила Григоренко.

Вона додала: люди, які працюють у сфері культури, підтвердять, що неможливо створити дієвий продукт на замовлення.

Як повідомлялося, міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький представив іноземним дипломатам основні складові пункту "Культурний суверенітет" у межах національного Плану стійкості Президента Володимира Зеленського.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-