Підсумки 2024 року: в очікуванні справедливого миру

Підсумки 2024 року: в очікуванні справедливого миру

Укрінформ
23 грудня, 12:00 - пресконференція на тему: "Підсумки 2024 року: в очікуванні справедливого миру?".

Організатор: Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Учасники: Тарас Жовтенко - в.о. виконавчого директора, безпековий аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва; Марія Золкіна - голова напряму «Регіональна безпека та дослідження конфліктів» Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, дослідниця Лондонської школи економіки й політичних наук, (онлайн);  Дмитро Кулеба - міністр закордонних справ України (2020-2024), (онлайн); Андрій Биченко - директор соціологічної служби Центру Разумкова.

Відео дня

Модератор:  Олексій Гарань - науковий радник Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, професор політології НаУКМА.

Питання до обговорення:  

  • Передноворічні настрої українців в умовах війни. 
  • Який варіант гарантування безпеки для своєї держави громадяни України вважають найкращим. 
  • Перспективи міжнародної підтримки України в наступному році. 

Коротко. Під час заходу будуть оприлюднені результати загальнонаціонального репрезентативного опитування, проведеного у листопаді - грудні 2024 року Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова в усіх регіонах України, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької, Запорізької, Луганської, Херсонської областей та Криму.

Довідково. Пресконференція організована Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалів заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США. 

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа та реєстрація учасників - за посиланням.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні 45% людей відчувають тривогу, думаючи про своє майбутнє - опитування

Думаючи про своє майбутнє, 55% українців відчувають надію, водночас 45% - тривогу.

Про це свідчать результати опитування "Підсумки 2024 року: в очікуванні справедливого миру?", оголошені під час пресконференції в Укрінформі.

"Ці два почуття на першому і другому місці вже тривалий час. Єдине, що в серпні 2022 року друге та третє місця ділили тривога й оптимізм. Зараз ми бачимо, що відчуття тривоги зросло майже на 10 пунктів, а оптимізм – на 10 пунктів упав", - сказав науковий радник Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, професор політології НаУКМА Олексій Гарань.

Крім того, згідно з опитуванням, 29% відчувають оптимізм, а страх і розгубленість – по 26%. Порівняно з серпнем 2023 року та груднем 2023 року респонденти частіше повідомляли про такі негативні почуття, як страх (+11% за рік), розгубленість (+7% за рік), безвихідь (+6% за рік), тривогу (+6% за рік) і песимізм (+5% за рік), коли думають про своє майбутнє.

Також опитування показало, що абсолютна більшість респондентів (56%) святкуватиме цього року і Різдво, і Новий рік. Не святкуватимуть жодне з зазначених свят 11% респондентів і 18% ще не визначилися. Більшість тих, хто святкуватиме хоча б одне зі свят, проведуть його в колі з іншими людьми (88%). На самоті планують святкувати 7% опитаних.

Всеукраїнське опитування проведено Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова у період з 29 листопада по 14 грудня 2024 року.

Методом face-to-face опитано 1518 респондентів віком від 18 років, які проживають у різних регіонах України. У Запорізькій, Донецькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.

Опитування: 40% українців вважають, що операція ЗСУ на Курщині підвищила шанси України на успіх у переговорах

Відносна більшість українців (40%) вважає, що наступальна операція Збройних сил України у Курській області посилила шанси Києва досягти бажаного під час мирних переговорів.

Про це свідчать результати опитування "Підсумки 2024 року: в очікуванні справедливого миру?", презентовані під час пресконференції в Укрінформі.

"40% сказали, що вона (наступальна операція - ред.) посилила шанси України отримати бажане під час переговорів; 24% - що вона послабила, ще 35% сказали, що їм важко відповісти. Тобто відносна більшість тих, хто вважає, що це посилило шанси України", - сказав науковий радник Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, професор політології НаУКМА Олексій Гарань.

При цьому респонденти, які мають близьких, що проживають на тимчасово окупованих територіях, виявилися більш скептичними у своїй оцінці наслідків для переговорів наступальної операції ЗСУ в Курській області.

Також, згідно з опитуванням, 60% респондентів вважають, що унеможливити повторну збройну агресію з боку Росії здатен вступ України до НАТО. Також 39% називали відновлення ядерного статусу держави як спосіб себе убезпечити. Найменш ефективною із запропонованих стратегій, на думку респондентів, є створення демілітаризованої зони на лінії зіткнення незалежно від того, чиї війська будуть залучені до її контролю.

Всеукраїнське опитування проведено Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова у період з 29 листопада по 14 грудня 2024 року. Методом face-to-face опитано 1518 респондентів віком від 18 років, які проживають на підконтрольних уряду України територіях та на яких не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: