Презентація книги «Багатовікова літературно-мистецька зброя української перемоги»

Презентація книги «Багатовікова літературно-мистецька зброя української перемоги»

Укрінформ
16 січня, 11:00 - презентація книги «Багатовікова літературно-мистецька зброя української перемоги».

Організатор:  Олександр Бабінський. 

Учасники - автори книги: Валерій Бітаєв - український мистецтвознавець, культуролог, дослідник проблем теорії культури і мистецтв, доктор філософських наук, професор, перший віцепрезидент Національної академії мистецтв України; Владислав Корнієнко - науковий дослідник, мистецтвознавець, культуролог, академік-секретар відділення теорії та історії мистецтв НАМУ, доктор культурології, професор, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Мистецької премії «Київ»; Юрій Мосенкіс - український мовознавець, професор кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології КНУ ім. Тараса Шевченка, доктор філологічних наук, член-кореспондент Європейської академії наук, мистецтв та літератури (Франція), почесний доктор Інституту культури (Франція), лауреат премії Інституту культури (Франція).

Відео дня

Чому це цікаво?

«Багатовікова літературно-мистецька зброя української перемоги»  - унікальне виданням з точки зору поєднання поглядів і наукової думки авторів на мистецтво, які досліджують його генезу, формування та становлення у просторі національної самобутності української культури.

Головна ідея презентованої книги у тому, що саме літературно-мистецька зброя є актуалізацією нашої національної самобутності. Авторами книги доведено - національна українська самобутність має не лише багатовікову передісторію: адже вона діє та завжди була спрямована на відстоювання української нації, свободи, розуміння українськості як головного чинника самобутності та абсолютної незалежності держави Україна, що має власну історію культури та мистецтва, і саме мистецька складова є «лакмусовим папірцем», який вказує на рівність української культури серед культур європейського простору.

У цій книзі, висунутій на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2025 року в номінації «літературознавство та мистецтвознавство», охоплено велику кількість матеріалів історичного минулого, згадано багато авторів, що звертались до вивчення історичного минулого України, піднято низку маловідомих читачеві матеріалів і проакцентовано увагу на тому, що ж саме є українськістю та самобутністю національного мистецтва. Такий екскурс в історію дає всі підстави для твердження, що Україна дійсно має багату і цікаву історію власного мистецтва, яка не втрачає свою актуальність і за часів сьогодення.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували книгу «Багатовікова літературно-мистецька зброя української перемоги»

У Києві до Дня Соборності презентовано видання «Багатовікова літературно-мистецька зброя української перемоги».

Захід відбувся в пресцентрі Укрінформу.

«Цільове завдання, яке ставилося перед цим виданням, було передусім дослідити генезис українськості — що собою являє українська культура, які закладаються принципові складники, що на сьогодні дають нам право казати про національну самобутність нашого народу», — зазначив один з авторів книги - мистецтвознавець, культуролог, перший віцепрезидент Національної академії мистецтв України доктор філософських наук, професор Валерій Бітаєв.

За його словами, перші матеріали щодо передісторії української культури відносяться до ХІІ ст. Зокрема, у контексті впливу мистецтва на державотворення в книзі «Багатовікова літературно-мистецька зброя української перемоги» розглядаються билини, народні обрядові пісні, літописи, український музичний епос; багато уваги приділено аналізу «Слова о полку Ігоревім».

Бітаєв зауважив, що авторський колектив намагався якнайширше охопити всі процеси в галузі культури України, які відбувалися протягом багатьох століть. Адже на ранніх етапах культури не було чіткого розділу між музичним мистецтвом, драмою й літературою.

Співаторами книги також є мовознавець, професор кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології КНУ ім. Тараса Шевченка, член-кореспондент Європейської академії наук, мистецтв та літератури (Франція), почесний доктор Інституту культури (Франція) доктор філологічних наук Юрій Мосенкіс і мистецтвознавець, академік-секретар відділення теорії та історії мистецтв НАМУ доктор культурології, професор Владислав Корнієнко.

Останній нагадав, що 22 січня в Україні відзначатиметься День Соборності, а контекст соборності перегукується з тематикою книги. 

Видання «Багатовікова літературно-мистецька зброя української перемоги» висунуто на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка у 2025 році.

Як повідомляв Укрінформ, відбулася презентація книги “Російсько-українська війна очима з Києва. Жити життя з війною”.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: