Історичний портрет Слобідської України: Курщина

Історичний портрет Слобідської України: Курщина

Укрінформ
30 січня, 12:30 - презентація видання "Історичний портрет Слобідської України: Курщина" .

Організатори:  Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Укрінформ (ДР “Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки”).

Учасники: Юлія Лапутіна – кандидат психологічних наук, генерал-майор, Служба безпеки України; Юрій Савчук – кандидат історичних наук, генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні; Валерій Томазов - доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Національного музею історії України в Другій світовій війні, завідувач сектору Інституту історії України НАН України; Лариса Левченко – доктор історичних наук, директор Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України; Ярослав Файзулін - кандидат історичних наук, директор Центрального державного історичного архіву України у м. Київ;  Анатолій Хромов – голова Державної архівної служби України, кандидат історичних наук;  Максим Віхров – аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки; Тетяна Броднікова – в.о.головного редактора ДР "ЦСКІБ". 

Відео дня

Питання до обговорення:

Курщина – до історії заселення частини найбільшого історико-географічного регіону України Слобожанщини:

  • Історичний фон української колонізації східної частини Слобожанщини.
  • Створення та еволюція полково-сотенного козацького устрою на цих теренах та їхнє відношення до Гетьманщини.
  • Українське національно-культурне відродження ХІХ ст.

Дискримінаційне розмежування Слобожанщини та включення її частини до складу РСФРР у 1920-х рр. як початок асиміляційних процесів:

  • Курщина під час визвольних змагань 1917–1921 рр.
  • Причини та перебіг включення цих земель до складу РРФРР.
  • Коренізація та русифікація на українській частині Курщини.

Курщина сьогодні: реалії та перспективи:

  • Національна самоідентифікація мешканців Курщини.
  • Політика України щодо українців у РФ після 1991 р.
  • Способи повернення/збереження української ідентичності населення цих земель.

Коротко.  Під час заходу презентують видання "Історичний портрет Слобідської України: Курщина", а також будуть представлені унікальні експонати, отримані під час відвідування Курської області музейною експедицією у складі генерального директора Національного музею історії України в Другій світовій війні Юрія Савчука та фотографа Романа Пупенка. Зокрема, дорожній указівник «Україна – Росія», який став широко відомий завдяки роботі музейників та репортажам світових ЗМІ, а також російський прапор, збитий українськими воїнами зі флагштока біля м. Суджа.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа:  anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу:  https://www.youtube.com/user/UkrinformTV .

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформу можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик у ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Музей війни презентував видання «Історичний портрет Слобідської України: Курщина»

Національний музей історії України в Другій світовій війні презентував видання «Історичний портрет Слобідської України: Курщина» — каталог виставки «...за межею свого рідного краю», що відкрилася 6 вересня та присвячена початку операції Сил оборони України в Курській області.

Презентація видання відбулася в Укрінформі.

"Це видання є каталогом виставки. Абсолютна більшість матеріалів, представлених на виставці, вперше введена до наукового обороту. Вони були невідомі не лише широкому загалу, а й вузькому колу фахівців. в українській історіографії, формуючи наші знання про цей регіон", - сказав кандидат історичних наук, генеральний директор Національного музею історії України в Другій світовій війні Юрій Савчук.

Він зазначив, що тираж видання становить 100 примірників, проте вже ведеться робота над іншим, доповненим виданням. За його словами, до нього увійдуть додаткові документи та аналітичні матеріали, що посилять висвітлення військово-політичного аспекту.

Савчук зазначив, що передбачається залучення до співпраці Сил оборони та безпеки, що дозволить створити комплексний та ґрунтовний дослідницький продукт.

Кандидат психологічних наук, генерал-майор Юлія Лапутіна наголосила, що Росія багато століть маніпулювала історією, сховала правдиві факти, і люди цілими поколіннями не знали своєї ідентичності.

"Сьогодні ми говоримо про те, що Україна як нація вільних людей має донести світові історичну правду. Ми не маніпулюємо, ми доводимо реальні факти, і наші фахівці мають цю інформацію", - сказала Лапутіна.

Доктор історичних наук, директор Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Лариса Левченко зазначила, що всі 72 документи з каталогу перекладені англійською мовою. Це забезпечує їх доступність не лише для українців, а й для іноземної аудиторії, щоби весь світ дізнався про ситуацію, в якій опинилися етнічні українці на цих землях.

Каталог, як і виставка, має три розділи. Зокрема перший розділ охоплює XVII–XIX століття. Він знайомить з історією української колонізації Курської, Білгородської та Воронезької областей з другої половини XVII століття.

В іншому розділі висвітлене формування кордонів між двома радянськими республіками — УРСР та УРСР. З 72 унікальних документів, що увійшли до каталогу, більшість представлена ​​вперше. Вони свідчать про вольовиявлення місцевих громад, яке було проігноровано.

Окрема частина проекту «Рубіж» являє собою вибірку 26 світлин фотографа Романа Пупенка, доповнену предметами, зібраними в експедиції, що тривала з 15 до 18 серпня 2024 року на підконтрольних Силам оборони України територіях Курської області.

Найближчою годиною має з'явитися електронна версія видання.

Як повідомлялося, Національний музей історії України в Другій світовій війні демонтував літери, якими викладені назви міст та зображення радянської медалі “Золота Зірка” на Алеї міст-героїв.

Відео:

Замовити фото натисніть тут -  Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: