Стратегічний наратив: аудит напрацьованих матеріалів та обговорення подальших кроків

Стратегічний наратив: аудит напрацьованих матеріалів та обговорення подальших кроків

Укрінформ
19 лютого, 12:30 - круглий стіл на тему: «Стратегічний наратив: аудит напрацьованих матеріалів та обговорення подальших кроків».

Організатори: Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».

Учасники: Дмитро Золотухін - радник міністра культури та стратегічних комунікацій України, модератор; Андрій Заблоцький - експерт зі стратегічних комунікацій; Сергій Череватий - генеральний директор Укрінформу; Артем Захарченко - голова ГО CAT-UA (Communication Analysis Team – Ukraine); Ігор Соловей - представник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки; Олег Покальчук - соціальний психолог;  Тарас Жовтенко - безпековий аналітик, в.о. виконавчого директора Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва; Владлен Мараєв - кандидат історичних наук, співавтор і ведучий Ютуб-каналу «Історія без міфів»; Рена Марутян - докторка наук з державного управління, професорка кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка; Валерій Пекар - підприємець, публіцист, викладач, громадський діяч; Богдан Бевза - політолог, експерт з конструювання національної ідентичності; Олексій Харченко - експерт зі стратегічних комунікацій; Артем Біденко - керівник ГО «Інститут інформаційної безпеки»; Олександр Мельниченко - представник СБУ; Алім Алієв - представник Українського інституту.

Відео дня

Питання до обговорення:

  • Напрацювання громадськості щодо розробки стратегічного наративу.
  • Спроможності поширення стратегічного наративу.

Коротко. Мета круглого столу — обговорити вже наявні напрацювання у сфері стратегічного наративу та визначити конкретні кроки посилення роботи у цій сфері.

Довідково. Стратегічний наратив та його комунікація — серед  основних завдань Стратегії інформаційної безпеки України, реалізацію якої покладено на Міністерство культури та стратегічних комунікацій України. За період з 2018 по 2024 роки представниками громадянського суспільства та державних органів України в різних формах здійснювалася діяльність щодо конструювання документів, які відображають питання української ідентичності та форм її комунікації для різних цільових аудиторій з метою утвердження українського наративу в інформаційному просторі. Нині стоїть завдання здійснення аудиту напрацьованих результатів та визначення заходів, які можна реалізувати наявними силами і засобами впродовж 2025 року.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформу можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик у ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Росії почали підготовку міфодизайнерів – експертка

У Росії на замовлення адміністрації Путіна розпочали підготовку так званих соціальних архітекторів, спеціалістів, які формуватимуть порядок денний для суспільства, у тому числі для відвернення уваги від нагальних речей.

Про це на круглому столі «Стратегічний наратив: аудит напрацьованих матеріалів та обговорення подальших кроків», який відбувся в Укрінформі, розповіла докторка наук з державного управління, професорка кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Рена Марутян.

«В Росії, а ворога потрібно знати та досліджувати, вже з'явилась програма по соціальному архітектору. Буквально декілька тижнів тому з'явилась за замовленням адміністрації президента Путіна. Вони вкладають туди шалені гроші. Їх цілий пул молодих людей, 18+. Це міфодизайнери, це люди, яких будуть готувати, «накачувати» і потім випустять в суспільство, тому що вони розуміють, що суспільство потрібно, скажімо так, відволікти від тих проблем, які зараз є. Ці соціальні архітектори будуть фактично формувати порядок денний для так званого громадянського суспільства. Якщо його немає, вони його штучно створюють, дадуть їм питання: захист цих ветеранів, які повернуться і таке інше», - сказала Рена Марутян.

На її думку, в Україні основну роль у сфері стратегічних комунікацій, стратегічних наративів відіграватимуть освітяни.

«Освітяни будуть мати значення, тому що вони будуть формувати тих людей, які зможуть цей контент формувати і виробляти якісь стратегічні ідеї», - зазначила Марутян.

Як повідомляв Укрінформ, за даними аналітиків, на тлі війни уявлення українців про те, ким вони є, все більше наближається до єдиного.

Уявлення українців про себе уніфікувалося під час війни - експерт

На тлі війни уявлення українців про те, ким вони є, все більше наближається до єдиного.

Про це на круглому столі «Стратегічний наратив: аудит напрацьованих матеріалів та обговорення подальших кроків», який відбувся в Укрінформі, сказав голова ГО CAT-UA (Communication Analysis Team – Ukraine) Артем Захарченко.

«У нас було дослідження по національному наративу. Ми загалом розглядаємо великі гранднаративи в парах: пари ідентичності, пари дії. І національний наратив, який розповідає про те, хто ми, - є субстратом для створення, власне, стратегічного наративу, який більше розповідає про те, що робити. У нас в країні є три різні національні наративи, але у 2013 році було пʼять. Тому дуже добре, що все-таки поступово ці наративи, в тому числі на тлі війни, наближаються. І уявлення про те, що означає бути українцем стає дедалі більш уніфікованим», - сказав Захарченко.

За його словами, український стратегічний наратив на початку 2022 року повністю відповідав вимогам, визначеним науковцями. Зокрема, це хороший сторітелінг, резонування з локальними політичними міфами, присутність внутрішнього імперативу, привернення уваги, готовність до нових подій та інформації, чіткість та реалістичність, легітимність як в юридичному, так і етичному аспектах та інші. Водночас, на думку Захарченка, на сьогодні стратегічний наратив не відповідає низці вимог.

Як зазначив радник міністра культури та стратегічних комунікацій України, модератор круглого столу Дмитро Золотухін, зараз актуальним є питання фокуса уваги на зовнішніх гравцях, від яких Україна залежить. Іншою важливою задачею він назвав подальший розвиток українського контенту, зокрема, генерацію сенсів і написання текстів.

Як повідомляв Укрінформ, виконавчий директор громадської організації «Інститут постінформаційного суспільства» Дмитро Золотухін став радником міністра культури та стратегічних комунікацій.

Онлайн-трансляція:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
Всi рубрики
За період:
-
Share: