
«Програма відновлення України III»: Поточний статус та подальші кроки
Організатори: Міністерство розвитку громад та територій України, Українське національне інформаційне агентство "Укрінформ".
Учасники: Олексій Рябикін - заступник міністра розвитку громад та територій України; Віктор Нестуля - керівник Проєктного офісу DREAM; Крістіна Мікулова - голова Офісу Європейського інвестиційного банку в Україні; Яко Сільє - постійний представник ПРООН в Україні.
Коротко. Під час заходу будуть представлені проміжні результати реалізації третього етапу Програми відновлення України. Учасники пресконференції окреслять поточний статус відбору проєктів, поданих громадами з усієї країни, розкажуть про нові підходи до оцінювання та пріоритезації заявок, а також поділяться планами щодо подальших етапів реалізації програми.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformPressCenter.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформу можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
В Україні розпочинається третя фаза Програми відновлення, в межах якої 4,5 млрд грн буде розподілено для реалізації 131 проєкту в громадах.
Про це під час пресконференції в Укрінформі, присвяченій старту програми, повідомив заступник міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін.
«1 квітня завершився відбір проєктів у рамках третьої фази Програми відновлення України. Це транш у сумі 100 млн євро, або близько 4,5 млрд грн, виділений Європейським інвестиційним банком. Всього ми отримали 468 заявок від більш як 200 громад на загальну суму 19,6 млрд грн», - сказав Рябикін.
З поданих заявок було відібрано 131 проєкт, реалізація яких розпочнеться найближчим часом.
За інформацією Мінрозвитку, у поточній фазі Програми відновлення фокус зроблено на ініціативах, які будуть реалізовуватися в громадах за чотирма напрямами:
- енергетична стійкість громад – 37 проєктів на 1,1 млрд грн;
- модернізація інфраструктури водопостачання та водовідведення – 68 проєктів на 2,0 млрд грн;
- реконструкція медичних закладів – 21 проєкт на 1,1 млрд грн;
- будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб: 5 проєктів на 0,3 млрд грн.
«Найбільше фінансування отримав напрям водопостачання і водовідведення. Ці проєкти складають 42% загальної кількості. Друга частина - це охорона здоров'я, проєкти, які стосуються комплексного ремонту чи облаштування кластерних і надкластерних лікарень, перинатальних центрів. Крім того, це проєкти розподіленої генерації - придбання і встановлення когенераційних установок, котелень на альтернативних видах палива. Тобто все те, що наразі дуже важливо для громад, але через дорогу вартість, як правило, не може бути покрито за рахунок місцевих бюджетів», - наголосив Рябикін.
Так, шляхом встановлення додаткового енергообладнання буде згенеровано майже 81 МВт електро- та теплоенергії. А для внутрішньо переміщених осіб буде збудовано близько 190 квартир.
Заступник міністра підкреслив, що за умовами відбору громада мала запропонувати співфінансування проєкту на рівні щонайменше 23% його вартості, яка зазначена в проєктно-кошторисній документації. Решту буде дофінансовано з державного бюджету.
«Деякі громади могли запропонувати більший відсоток співфінансування, наприклад, Львівська громада для будівництва надкластерної лікарні запропонувала 30% співфінансування, відповідно, 70% вони отримують як субвенцію з державного бюджету», - розповів Рябикін.
Пріоритет при розподілі коштів надавався громадам з прифронтових регіонів. Загалом очікується, що послугами в результаті успішної реалізації проєктів буде охоплено близько 4 млн українців.
На реалізацію ініціатив відведено 18 місяців, відтак, значна їх частина має бути втілена вже протягом поточного року.
«Особливо це стосується когенераційних установок, які точно мають бути встановлені до початку опалювального сезону. Можливо, обмеження по часу є драконівським методом. Але програма відновлення розпочалася ще у 2016 році, на неї залучено вже майже 640 млн євро. Проте досі є проєкти, якість та темпи реалізації яких бажають кращого. Тому ми разом з Європейським інвестиційним банком, з ПРООН намагаємося якомога швидше впровадити ці проєкти в життя», - зауважив Рябикін.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів України затвердив рішення, які дозволяють залучити 200 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку для продовження реалізації “Програми відновлення України ІІІ” та на проєкт “Відновлення водопостачання і водовідведення України”.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк