Як декомунізують Харків: нові назви

Як декомунізують Харків: нові назви

Укрінформ
Сесія Харківської міськради прийняла рішення про перейменування 173 вулиць, чотирьох парків і станції метро, а перейменування 5 з 9 районів залишила "на потім".

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"До перейменування об'єктів топонімії за півроку залучені найкращі історики міста та архівісти. З урахуванням думки харків'ян - на сайті міськради - півсотні вулиць повернена історична назва, наприклад, Благовіщенська і Різдвяна, останні отримали імена видатних земляків, у тому числі, вчених і діячів культури, наприклад - нобелівських лауреатів Лева Ландау і Семена Кузнеця, художника Михайла Врубеля, акторів Леоніда Бикова, Марка Бернеса, Людмили Гурченко, діячів медицини Олександра Шалімова і Любові Малої. За ініціативою Харківської обладміністрації пл. Руднєва отримала ім'я Героїв Небесної Сотні, ще одна вулиця - генерал-майора Ігоря Момота, який загинув при проведенні АТО. Станція метро "Радянська" названа "Майдан Конституції", сквер Радянської України - Тракторозаводським, парк Ілліча - Новобаварським, парк ім. Артема - Машинобудівельників, сквер 10-річчя ВЛКСМ - Карякін сад", - зазначив з трибуни сесії перший заступник міського голови Ігор Терехов.

За його словами, треба ухвалити рішення щодо перейменування ще 75 вулиць: "Експертизу питання проведуть юристи з Харківського університету ім. Ярослава Мудрого".

"Щодо перейменування районів міста, то під декомунізацію підпадають Ленінський, Орджонікідзевський, Жовтневий, Фрунзе і Дзержинський райони, і у харків'ян є 3 місяці, щоб визначитися з їх назвами", - додав Терехов.

Як підкреслив у підсумковому слові мер Харкова Геннадій Кернес, у бюджеті-2016 буде закладено близько 10 млн грн на витрати, пов'язані з декомунізацією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-