Обласну газету «Житомирщина» хочуть залишити без приміщення
Проект відповідного рішення з’явився на сайті облради. При цьому трудовий колектив про такі наміри не повідомили: інформацію співробітники також побачили в інтернеті.
Про конфлікт під час секретаріату Національної спілки журналістів України розповів редактор обласної газети «Житомирщина», секретар НСЖУ Дмитро Панчук.
За словами Панчука, з 1 грудня він уже пішов на пенсію, але не може стояти осторонь того, що відбувається з газетою.
«Поки ми почнемо реформувати, від газет мало що залишиться. Влада вже почала своє реформування. Є закон про мораторій на відчуження майна комунальних друкованих ЗМІ, однак його ігнорують, – наголосив він. – Враховуючи, що такі випадки будуть непоодинокі, потрібно звертатися до Президента та Верховної Ради».
Проектом рішення, зокрема, передбачено «Вийти зі складу співзасновників газети «Житомирщина». Повернути у спільну власність територіальних громад сіл, селищ міст області майно, яке було внесено до статутного фонду (капіталу) редакції газети «Житомирщина». Доручити голові обласної ради здійснити організаційно-правові заходи щодо виходу обласної ради зі складу співзасновників редакції газети «Житомирщина» та повернення майна, яке було внесено до статутного фонду (капіталу) редакції. Закріпити майно, вилучене із статутного фонду (капіталу) редакції газети «Житомирщина», на балансі комунальної установи по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради на праві оперативного управління».
За словами секретаря НСЖУ Олексія Ковальчука, на Дніпропетровщині також влада «відреагувала» на прийняття закону про роздержавлення, позбавивши комунальні газети фінансування на наступний рік.
Як наголосив перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, таким рішенням житомирська влада саботує державну медіаполітику. Адже законом, ухваленим в парламенті, передбачено цивілізоване «розлучення» редакцій та органів влади.
«Не зрозуміло, чому кваліфікований юрист, яким є новобрана голова облради, ігнорує законодавство? Чому, як керівник області, не зустрічається з редакційним колективом газети? Який приклад вона дає керівникам районних рад Житомирщини? НСЖУ звертатиметься до органів влади та прокуратури. Але очевидно, що найкращим виходом було би усвідомлення своєї неправоти ініціаторами відповідного проекту рішення облради та зняття цього питання з порядку денного сесії», – наголосив Томіленко.
Як повідомляє MediaSapiens, народний депутат Юрій Павленко у своєму зверненні до голови Житомирської обласної ради Анжеліки Лабунської заявляє, що рішення облради про вилучення майна редакції газети «Житомирщина» позбавить редакції виробничих приміщень і це «ставить під загрозу знищення незалежного від влади друкованого ЗМІ громади Житомирської області ще до його народження».
Нардеп просить доопрацювати проект рішення обласної ради «Про вихід зі складу засновників редакції газети «Житомирщина» і перебачити заходи щодо збереження редакції, журналістського колективу, безперебійної роботи газети, порядок подальшого користування нерухомим та іншим майном, яке перебуває у комунальній власності.