Садовий просить владу оголосити Львівщину зоною екологічного лиха
Про це повідомляється на сайті Львівської міськради.
«На сьогодні ми маємо дві головні проблеми. Перша – це ситуація на самому полігоні. Є загроза повторного зсуву і, відповідно, загроза для водойм з інфільтратами. На сьогодні ми укріпили дамбу і тимчасово стабілізували ситуацію, але потенційна загроза для самої водойми і навколишніх сіл зберігається. Друга проблема – це вивіз сміття зі Львова. Тимчасово ми вирішили проблему і вивозимо сміття в інші міста області. Але це, наголошую, тимчасове рішення. Є громади, які з розумінням ставляться до проблеми Львова, а є такі, де одразу включаються політичні впливи. Стоїть питання про безпеку понад 700-тисячного міста. Ми отримали цей полігон у спадок від СРСР. Ми маємо чіткі плани, як вирішити ситуацію в комплексі, але потребуємо допомоги з боку держави», – заявив Садовий.
Мер Львова також зазначив, що зараз необхідно вирішити три головні завдання. Перше – знаходження місця для вивезення сміття зі Львова та усунення екологічної загрози для міста.
Друге – пришвидшення процедури погодження з боку Мінрегіонбуду проекту співпраці з Європейським інвестиційним банком з питань рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництва заводу глибинної переробки сміття. Відповідний документ уже два місяці перебуває на погодженні в Кабміні, і Львів має шанс стати першим українським містом, яке вирішить питання сміття за європейськими стандартами. І третє – об’єктивне розслідування усіх обставин пожежі. «Є всі ознаки зумисного підпалу полігону, який призвів до смерті людей і екологічної загрози», – додав мер Львова.
Як зазначили на сайті міськради, відповідно до Закону України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації», такий статус отримують території, де існує «загроза життю та здоров'ю великої кількості людей або заподіяння значної матеріальної шкоди юридичним, фізичним особам чи навколишньому природному середовищу внаслідок надмірного забруднення навколишнього природного середовища, руйнівного впливу стихійних сил природи чи інших факторів».
Як повідомляв Укрінформ, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під час гасіння пожежі стався зсув сміття. Під завалами опинилися троє працівників ДСНС. Наразі їхні тіла знайдено, але під завалом може бути працівник Львівського комунального підприємства «Збиранка», зв'язку з яким немає з часу зсуву.
Місцева сільська влада вирішила з 1 червня закрити Грибовицьке сміттєзвалище у Львівській області, де через зсув загинули рятувальники.