Суд у "справі 2 травня" вчетверте перенесли
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Адвокати Віра Хрульова та Юлія Балашова, залучені до захисту підсудних, заявили 10 лютого клопотання про перенесення чергового засідання суду "у справі 2 травня" через те, що не встигли ознайомитись з матеріалами і достатньою мірою підготуватись до участі в процесі.
Колегія суддів під головуванням Віктора Короя визнала клопотання умотивованими й винесла ухвалу вчетверте відкласти слухання справи - з п'ятниці на понеділок, 13 лютого, що викликало несхвальні вигуки присутніх у залі засідань і біля будівлі суду активістів "Правого сектору" та інших патріотичних організацій міста.
Виникла штовханина, а згодом бійка між ними та бійцями батальйону поліції особливого призначення, які застосували кийки.
"Багато хто вирішив, - пояснив журналістам активіст "Правого сектору" Сергій Стерненко, - що колегія обрала такий спосіб звільнення обвинувачених, в тому числі двох громадян РФ, з-під варти. З одного боку, сепаратисти добились заміни адвокатів, а з другого - 14 лютого спливає санкціонований судом двомісячний термін перебування підсудних у СІЗО. Тобто фактично терористи можуть без рішення суддів вийти на свободу".
Внаслідок конфлікту ряд активістів патріотичних сил зазнали травм та забоїв. Їх витіснили з будівлі суду, а підсудних вивезли до СІЗО.
Як повідомлялося, два місяці тому колегія суддів Малиновського райсуду вирішила заново розглянути резонансну "справу 2 травня" (в частині подій на Грецькій площі) з урахуванням оновлення свого складу, а саме через заміну одного з членів колегії у зв'язку з хворобою. Після цього засідання суду неодноразово зривались - через неявку адвокатів, суддів та інших учасників процесу
Варто зауважити, що досудовим слідством установлено, що першими жертвами сепаратистськи налаштованих бойовиків стали 2 травня 2014 року уболівальники одеського "Чорноморця", на яких було вчинено напад у районі Соборної площі. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були заздалегідь сплановані й організовані, у сутичках та вогні загинули 48 осіб і більше двохсот отримали поранення.
Обвинувачення інкримінує 22 підсудним скоєння злочину за ознаками ч. 2 ст. 294 (масові безлади, що призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків) та ч. 2 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. П'ятеро обвинувачених, в тому числі громадяни України Долженков, Корчинський, Романюк та громадяни Російської Федерації Сакауов і Мефьодов перебувають у СІЗО. На попередніх засіданнях суду свідки, в тому числі офіцер поліції, підтвердили їх активну участь у масових заворушеннях.
Фото: timer-odessa.net