"Посланці Гройсмана" вважають, що Львів можна прибрати за 2 тижні
Про це сказав журналістам за результатами наради у Львівській ОДА віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Потрібно 2 тижні, щоб повністю звільнити Львів від накопиченого сміття. Ми розробили план дій як на найближчий період, так і на перспективу. Він включає як разове вивезення твердих побутових відходів, так і системне очищення контейнерних майданчиків», - зазначив Зубко.
За його словами, буде підраховано, скільки потрібно техніки і людських ресурсів, щоб відвантажити сміття, помити і дезінфікувати контейнерні майданчики. До роботи залучатиметься техніка ДСНС. Не виключено, що за допомогою звернуться і до мешканців міста.
Відповідаючи на запитання, куди вивозитиметься сміття, Зубко сказав, що передусім на полігони області. Звернуться за допомогою і до інших регіонів, проте примушувати їх влада не буде - Садовий має домовитися з ними сам, наголосив віце-прем'єр.
Як повідомляв Укрінформ, урядова група на чолі із Зубком вирушила до Львова, аби допомогти напрацювати план дій для вирішення проблеми з вивезенням сміття.
19 червня лідер парламентської фракції "Самопомочі" Олег Березюк оголосив голодування з вимогою до керівництва держави вирішити проблему вивезення сміття зі Львова. Наступного дня до нього приєдналися член цієї фракції Тарас Пастух і віце-спікер Оксана Сироїд.
Водночас Прем’єр-міністр Володимир Гройсман 19 червня заявив, що готовий на засіданні уряду ініціювати виділення з резервного фонду 50 млн грн на облаштування полігону для сміття у Львівській області. Крім того, він закликав місцеве самоврядування відгукнутися на прохання мера Львова, якщо воно надійде, і тимчасово прийняти львівське сміття на своїх муніципальних полігонах.
Прем'єр також заявив, що неодноразово намагався допомогти Львову у вирішенні "сміттєвої кризи", але дійшов висновку, що Львівська міська рада і міський голова "або не може, або не здатен" займатися цією проблемою.
Тим часом вибухнув скандал через те, що депутати від "Самопомочі" у міській раді Миколаєва (райцентр на Львівщині) 19 червня не проголосували за прийняття твердих побутових відходів зі Львова. Загалом для ухвалення рішення забракло одного голосу.