Мукачево: рішення про перейменування вулиць Шухевича й Бандери оскаржать - Москаль
Про це заявив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, повідомляє його прес-служба.
"Розпорядження голови ОДА обов’язкове до виконання по всій території області й може бути скасоване тільки Президентом України або Окружним адміністративним судом. Тому перейменування вулиць у рамках декомунізації залишається в силі. В Мукачеві й далі офіційно є вулиці Героїв України Романа Шухевича й Степана Бандери, які внесені в Єдині інформаційні системи України. А тій цинічній зневазі, яку Мукачівська мерія постійно демонструє відносно національних героїв, котрі поклали життя за Україну, дадуть оцінку і прості громадяни по всій Україні, і суд", - заявив Москаль, додавши, що облдержадміністрація вже підготувала адміністративний позов.
Він нагадав, що у Комітеті Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства вже є матеріали про розпуск Мукачівської міськради за невиконання рішення суду (у зв’язку з відмовою фінансувати заклади профтехосвіти в 2016 році). "Регулярними ігноруваннями й порушеннями законів Мукачівська міськрада знову відкриває пряму дорогу до дострокового припинення повноважень", - наголосив голова ОДА.
Як відомо, 5 квітня 2016 року голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль підписав рішення про перейменування трьох вулиць у Мукачеві, що мали імена радянських діячів. Вулицю Ярослава Галана тоді перейменували на вулицю Степана Бандери, вулицю Івана Туряниці – на вулицю Романа Шухевича, вулицю Івана Локоти – на вулицю Володимира Зайця (військового, загиблого на Донбасі).
Проте 6 липня 2017 року міськрада Мукачева на сесії ухвалила рішення про перейменування вулиці Степана Бандери на вулицю Любомира Гузара, а вулиці Романа Шухевича – на Андрія Шептицького. Про причину зміни назв не повідомлялося.
До речі, й сама назва міста нещодавно зазнала зміни - 23 травня Верховна Рада перейменувала Мукачеве на Мукачево. З такою ініціативою виступили жителі цього населеного пункту, воліючи виправити помилку, яка мала місце при присвоєнні назви місту після приєднання території нинішньої Закарпатської області до складу Української РСР.