До 5 років тюрми: Зубко нагадав чиновникам про відповідальність "за тепло"
Про це він заявив під час селекторної наради щодо проходження опалювального сезону, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Органи місцевого самоврядування здійснюють управління комунальними підприємствами згідно з чинним законодавством. Управління - це означає вчасний запуск, вчасна подача тепла до домівок наших українців”, - зазначив урядовець.
Крім того, за його словами, обласні державні адміністрації повинні здійснювати контроль за виконанням місцевою владою своїх обов’язків.
Зубко також підкреслив, що існує відповідальність згідно з Кримінальним кодексом за неналежне виконання або невиконання своїх обов’язків органами місцевого самоврядування, “які призвели до значних наслідків”, що передбачає утримання під вартою до 5 років.
“Я ще раз хотів би, щоб усі схаменулися і припинили думати про децентралізацію, яка дає не лише фінансові можливості, а яка ще й дає відповідальність, і припинили іноді прикривати свою управлінську імпотенцію тим, що чогось не вистачає”, - наголосив віце-прем’єр-міністр.
Він відзначив, що наразі місцева влада має всі фінансові можливості, аби належно виконувати свої обов’язки. Зокрема, Зубко нагадав, що лише за 9 місяців цього року доходи місцевих бюджетів зросли на 31 млрд грн й уперше за історію незалежної України складають 50% від загальнодержавного бюджету.
Водночас віце-прем’єр визнав, що нинішнього року підключення до тепла загалом по країні відбулося краще, ніж у 2016 році, проте у деяких областях є проблеми в окремих населених пунктах.
“Торік із 5 жовтня вже фактично наступив температурний режим, який викликав необхідність початку опалювального сезону. Сьогодні 27 жовтня, у нас температурний режим набагато тепліший, але включення по країні відбулося краще, ніж минулого року”, - сказав він.
При цьому Зубко наголосив, що в деяких областях є 100-відсоткове підключення до тепла житлового фонду та об’єктів соціальної інфраструктури, а в деяких існують проблеми, проте не став конкретизувати, у яких саме.
У свою чергу, міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик запевнив, що все обладнання теплогенеруючих компаній повністю пройшло всі регламентні роботи, які передбачені Міністерством енергетики, а також інші процедури, необхідні для проходження опалювального сезону.
“Напевно, у підготовці обладнання так, як підготовлено цього року, не було у попередні роки”, - додав Насалик.