Закарпаття накрив паводок: підтоплені автотраси та сотні будинків
Про це заявив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, повідомляє його офіційний сайт.
«Сьогодні рівень води в Латориці може досягти історичного максимуму 2001 року. Внаслідок інтенсивних дощів, що з невеликими перервами йдуть на Закарпатті вже тиждень, вода в основних водних артеріях різко піднялася, область накрила третя паводкова хвиля. Найбільш загрозлива ситуація склалася в низовині р.Боржава на Іршавщині та Виноградівщині. Вранці між с.Сільце та Вільхівка вода вийшла з берегів і перелилася через трасу Мукачево - Рогатин», - йдеться в повідомленні.
Також зазначається, що підтоплено близько 150 метрів дорожнього покриття, автомобільний рух перекритий, об'їзд автотранспорту здійснюється через Іршаву - Довге - Липецьку Поляну та Хуст. У с.Вільхівка підтоплено близько 50 підвалів житлових будинків, однак, оскільки вода в Боржаві продовжує підніматися, під загрозою підтоплення ще близько сотні дворогосподарств. Відучора на місці працюють пересувні насосні станції, для мінімізації подальших підтоплень водники та рятувальники укріплюють дамби мішками з піском.
Відео Сергій Гудак
«Нижче за течією Боржава також вийшла на заплаву, підтоплені парникові ділянки в Заріччі й Великих Ком'ятах на Виноградівщині. На лівобережжі В.Ком'ят виникла загроза підтоплення житлових будинків, тому водники спецтехнікою прорили дамбу на правому березі й пустили воду на сільгоспугіддя. Сьогодні об 11.00 дорога Заріччя - В.Ком'яти буде перекрита до кінця дня, об'їзд транспорту (в тому числі великовагового) здійснюватиметься через Берегово та Виноградів, а також через Іршаву - Довге - Липецьку Поляну та Хуст», - йдеться в повідомленні.
Загалом по області підтоплено понад тисячу гектарів сільгоспугідь, на відкачці води працюють 17 насосних станцій. Станом на 9.30 вода в Латориці не досягає всього 60 см до історичного максимуму катастрофічного паводка 2001 року і все ще продовжує прибувати. До вечора історичний максимум може бути досягнутий.
Про надзвичайну ситуацію попереджені Угорщина та Словаччина, куди прямує паводкова хвиля.