Посол Австрії відкрила сироварню в Глибоцькій ОТГ на Буковині
"Я надзвичайно задоволена результатом. Рік тому, коли я бачила ці приміщення, в яких зараз відкрили нову сироварню, я не вірила, що це вдасться зробити. Мені приємно, що люди згуртувалися навколо ідеї і довели її до кінця", - цитує посла Австрії кореспондент Укрінформу.
Сироварню, яку назвали "Добрі газди", спорудили на місці старої лазні. Проект впроваджений Програмою розвитку ООН за кошти громади Глибоцької ОТГ та Австрійської агенції розвитку.
Головний технолог сироварні Віктор Бабин повідомив, що виготовляють сири за голландською, австрійською та італійською технологіями.
"Але зараз ми хочемо внести в технологію якусь власну "родзинку", тому експериментуємо з різними травами – додаємо пажитник, базилік тощо", - зазначив він.
Перш ніж відкрити цю сироварню, українських технологів навчали європейські спеціалісти.
"Фахівці тієї компанії, яка встановлювала нам обладнання, приїздили до нас проводити спеціальні курси з технології виготовлення сирів. Крім того, наші технологи їздили по різних українських містах, вчилися чомусь новому, що зараз готові впроваджувати у нас", - відзначив Бабин.
Коментуючи відкриття нового підприємства, радник з питань комунікації Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Андрій Кучуран підкреслив, що залучення інвестицій як міжнародних, так і внутрішніх, ставить на передове місце питання довіри. Довіри від інвестора до керівництва ОТГ, від громадян як до свого керівництва, так вже й інвесторів та їхніх прозорих намірів, додав він.
"Створення кооперативів дає якраз позитивний ефект у формуванні такої довіри, оскільки мешканці навчаються спільно працювати, покладатися на свою владу. Створення таких кооперативів, окрім економічного, може дати в перспективі набагато ширший ефект для громади в плані соціальних зв’язків і розбудови її як єдиної спільноти. Якраз в цьому напрямку й рухається Глибоцька громада", - заявив він.
Відкриття сироварні в Глибоцькій ОТГ на Буковині/ Фото Максима КозменкаПрограма "U-LEAD з Європою" спільно фінансується Європейським Союзом і його кранами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.