На Житомирщині землевпорядники ОТГ обмінюються успішним досвідом
Захід пройшов за ініціативи Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми думали над тим, у якому форматі провести круглий стіл. Зрештою дійшли висновку, що землевпорядникам у громадах не вистачає спілкування між собою. Одна із суттєвих проблем – це необізнаність фахівців в окремих питаннях і те, що вони соромляться звернутися за консультацією до колег. Вони не конкуренти між собою, бо прив’язані до землі, яка є власністю громад. Землевпорядникам немає чого ділити, а варто обмінюватися досвідом», - розповів радник Центру з просторового планування та управління ресурсами Олександр Гнітецький.
За його словами, «Клуб земельних інтересів» - це ініціатива Житомирського ЦРМС, яка може успішно стартувати і в інших областях.
Програма дводенного круглого столу сформована на основі запитань і пропозицій, які надійшли від самих громад.
Доказом того, що між землевпорядниками в об’єднаних громадах відсутня ефективна комунікація, є нещодавній приклад із роботи ЦРМС. У Семенівській ОТГ Бердичівського району виникла проблема щодо відведення футбольного поля. Фахівці аналізували різні варіанти і дійшли висновку, що доведеться створювати для цього комунальне підприємство. Натомість у Станишівській ОТГ під Житомиром аналогічну проблему успішно вирішили у значно простіший спосіб. Центр допоміг громадам обмінятися досвідом.
Впродовж першого дня круглого столу у вівторок, 27 березня, представники ОТГ долучилися до роботи у форматі світового кафе, де у групах вирішували, як можна вплинути на підприємства, які не зареєстровані у громадах, але використовують їхні ресурси.
Інженер-землевпорядник Державного підприємства «Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Денис Дубінець ознайомив землевпорядників із особливостями роботи з геоінформаційними технологіями та програмними продуктами, які допомагають в інвентаризації земель.
Практичним досвідом роботи з тими, хто не сплачує до місцевих бюджетів кошти за користування землею, та способамии наповнення бюджету поділилася начальник юридичного відділу Малинської міської ради Леся Осадча.
Під час круглого столу йшлося також про управління робочим часом, мотивацію до роботи та відповідальність за результат.
Захід триватиме і завтра, 28 березня.
Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.
Фото Ірина Чириця / Укрінформ