Герої декомунізації: Москаль розказав, як міняли Леніна на Леннона
Поміняти Леніна на засновника гурту Beatles Джона Леннона місцеві погодилися за умови, що їм зроблять дороги. А Ендрю Воргол їм - майже земляк. Про це голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль розповів в інтерв'ю Укрінформу.
"Коли прийшов процес декомунізації, в цих районах (Тячівщина, Хустщина, приміром) ніхто пальцем не ворухнув! Голови сільрад мені сказали: приїдуть наші люди додому на Паску чи Різдво - а де вулиця Леніна, Терешкової, Маяковського? Тому ми перейменовували вулиці та площі в тих населених пунктах розпорядженням голови ОДА. Тому й виникли чудернацькі назви. З Леноном же як було? Спитали бабцю в селі Калинах: де у вас тут вулиця Леніна? А вона перепитує: яка-яка, Леннона? Так ми й назвали. Вони кажуть: хай буде, але ви зробіть нам дорогу. Ми зробили, і вони заспокоїлись", - сказав очільник області.
Що ж до творця поп-арту Ендрю Воргола, то цей "герой декомунізації" на Закарпатті виник дуже доречно, вважає Москаль. Він же з Лемківщини, а в області цілих два райони є лемківських.
Перейменувавши площу Жовтневу в селі Минаї на площу Воргола, Москаль обіцяв влаштувати в атріумі ОДА виставку творів митця - із музею в сусідній Словаччині. Але ідею реалізувати не вдалося.
"Заборонила вчена рада у Словаччині перевозити твори через кордон, і наглядова рада в Нью-Йорку заборонила вивозити його твори з музею. Сказали, як бажаємо, їхній художник може зробити копії. Ми відмовилися, у нас самих є художники, які це можуть. Є навіть мій портрет у стилі Воргола — місцевий художник презентував. Ми ще, до речі, нікому не показували, ви ось перші будете", - похвалився голова ОДА.