Голова ОДА Сумщини обіцяє залишити пільговий проїзд, зокрема — для АТОшників
На цьому у четвер, 26 липня, під час засідання колегії Сумської облдержадміністрації наголосив голова ОДА Микола Клочко.
„Сумська облдержадміністрація стала однією із перших в Україні, що розробила і прийняла відповідну місцеву програму. А відсутність наразі суттєвих скарг доводить її ефективність, тому обласна влада і надалі впроваджуватиме програми, що забезпечуватимуть надання пільгового проїзду для тих, хто має на нього право. Щодо монетизації пільг, то вона має враховувати специфіку самої території та категорії пільговиків, але у будь-якому разі монетизація забезпечить рівномірність доступу до цих пільг і забезпечить прозорість використання бюджетних коштів”, – зазначив Клочко.
Як відзначив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Дубровський, на сьогодні в Україні відсутня єдина державна політика, яка регулювала б надання пільг – це питання кожна область вирішує самостійно на власний розсуд. Як приклад, у Волинській області монетизували проїзд тільки для членів родин загиблих бійців, а у Чернігівській – надають безоплатний проїзд тільки учасникам АТО.
„На сьогодні на Сумщині пільговим проїздом користуються понад 62 тисячі громадян, віднесених до окремих категорій населення, які згідно із законодавством мають на нього право, і понад 208 тисяч – пенсіонерів за віком. Втім, державне фінансування на компенсацію вартості наданих пільг не передбачено ще з 2016 року. Власне на реалізацію обласної програми у цьому році необхідно 5,3 мільйони гривень, з яких 4,3 – це для учасників АТО та інших ветеранів війни”, – зауважив посадовець.
Успішним досвідом вирішення і баченням цього питання на місцях перед учасниками колегії поділився голова Тростянецької ОТГ Юрій Бова.
„Ми вивчили досвід Прибалтійських країн і запровадили картку тростянчанина, яка матиме конкретний перелік послуг, одна з яких – реєстрація пільгового перевезення саме в місцевому автотранспорті. Власне для цього потрібен зчитуючий пристрій у транспорті і картка з чіпом, де зберігаються персональні дані користувача. Вартість такої картки 25 гривень, що компенсує міський бюджет. Зараз ми збираємо дані, і вже до 1 вересня усі пільговики Тростянеччини, а їх близько 8 тисяч, будуть забезпечені такою карткою”, - розповів Бова.