Меморандум про співробітництво підписали асоціації ОТГ у Рівному
Меморандум між Асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» та місцевою асоціацією органів місцевого самоврядування «Об’єднані територіальні громади Рівненщини» підписали їх керівники Олександр Корінний та Сергій Пилипчук у Рівному.
За його словами, сторони домовилися в межах своїх повноважень сприяти децентралізації, захищати права та інтереси об’єднаних територіальних громад, їх посадових осіб, керуючись принципами рівноправності, партнерства та взаємовигоди.
Сферою взаємних інтересів є також стратегічне планування розвитку, надання адміністративних послуг, впровадження е-урядування, професійна підготовка і навчання лідерів та фахівців місцевого самоврядування, обмін досвідом щодо передової практики ОТГ у соціально-культурному будівництві, наданні медичних та освітніх послуг, заснуванні місцевих виробництв, створенні нових робочих місць.
Корінний підкреслив, що актуальним є вироблення узгодженої позиції ОТГ у звертаннях до Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, місцевих органів виконавчої влади щодо удосконалення законодавства, спрямованого на розвиток місцевого самоврядування, оптимізації територіальних організаційних структур. Наприклад, вже подано спільні пропозиції у Верховну Раду стосовно переліку податків, які мають залишатись у скарбниці громад.
«Пропагування ідеї посилення місцевого самоврядування та принципів, закладених в Європейській Хартії місцевого самоврядування, вивчення та втілення міжнародних надбань у цій сфері діяльності – теж напрямок наших партнерських зусиль», – наголосив Корінний.
На його думку, консолідація об’єднаних територіальних громад на нинішньому, початковому етапі їх становлення особливо важлива, бо «якщо реформа децентралізації зупиниться, то всі інші реформи в Україні не матимуть сенсу».
Саме тому, вважає він, слід якнайшвидше створювати прозорі правила процесу децентралізації. У зв’язку з цим меморандум і передбачає ведення консультацій громад із державними органами на відповідному високому рівні щодо процесу децентралізації, щоб він став невідворотним.
Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.
Фото: Рівнеський ЦРМС