Полторак припускає, що на арсеналі під Ічнею могли закласти вибухівку
Про це він заявив під час засідання уряду у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«На наш погляд, вибухи відбувалися таким чином, що спочатку був хлопок, потім заграва, після цього два хлопки і вже вибух боєприпаса. Це свідчить про те, що ймовірно, був закладний боєприпас для підриву наших сховищ. Чому не вдалося зберегти? Я думаю, все-таки тому, що недостатнім було обладнання периметра - це перша позиція», - зазначив Полторак.
Разом з тим, на переконання міністра, надійно зберегти запаси вдасться тоді, «коли ми побудуємо закриті залізобетонні конструкції, які надійно забезпечать охорону, тому що якщо є боєприпас на грунті, то його зберегти від диверсійної групи чи навіть недбалості неможливо».
За наведеними ним даними, перші вибухи на арсеналі відбулися в ніч проти 9 жовтня о 3:20.
«Вони були одночасні, відразу на трьох сховищах. Після цього о 3:45 відбулись ще шість на різних сховищах, причому це відбулося по всьому периметру, практично в усіх кутках і в центрі», - уточнив Полторак.
Також керівник вітчизняного оборонного відомства повідомив, що на 6 арсенал цього року було виділено 13 млн грн, профінансовано 9,6 млн.
Раніше повідомлялося, що у район надзвичайної ситуації залучено сили і засоби загальною чисельністю понад 1 тис. осіб та 212 одиниць техніки, у тому числі від: ДСНС - 257 осіб та 74 одиниць техніки.
Для координації сил та надання допомоги населенню розгорнуто штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та оперативна група ДСНС України.
Із 16-ти кілометрової зони можливого ураження (м. Ічня та 30 прилеглих населених пунктів) евакуйовано понад 12,5 тисяч осіб. Із них через розгорнуті евакуаційні пункти вивезено 4 тис. 300 осіб, понад 8 тис. 200 осіб виїхали самостійно. З Ічнянської центральної районної лікарні евакуйовано 163 хворих до лікувального закладу смт Парафіївка.
У 11 пунктах прийому евакуйованих громадян організовано гаряче харчування, надається медична та психологічна допомога.
Для запобігання надзвичайним ситуаціям відключено 11 населених пунктів від газопостачання та 7 від електропостачання. Тимчасово припинено рух потягів через станцію Ічня. Спрямовано автомобільний транспорт в об'їзд зони надзвичайної ситуації, закрито повітряний простір у радіусі 30 км.
Підрозділи ДСНС врятували16 осіб, з них 2 дітей, з 5-кілометрової зони ураження (с. Августівка). Піротехнічні підрозділи відпрацювали 37 заявок від місцевого населення. Роботи продовжуються.
У готовності до застосування утримується пожежна та медична авіація ДСНС.
Як повідомлялося, 9 жовтня о 03.30 стало відомо про пожежу поблизу селища Дружба Ічнянського району на території складських приміщень в/ч А1479 Збройних сил України.
За фактами вибухів на артскладах прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею про недбальство, у Міноборони та СБУ також не виключають диверсію.