На митниці "застрягла" фура з 300 вівцями, половина тварин вже загинула
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ми вимагаємо припинити жорстоке поводження з тваринами, які знаходяться на території митниці: у разі проблем з документами - створити умови для утримання тварин, щоб вони не гинули в муках - без кормів і води. Подано заяву до поліції про притягнення до відповідальності осіб, причетних до скоєння злочину за ознаками ст. 299 (жорстоке поводження з тваринами) Кримінального кодексу України", - зазначила волонтер зоозахисної організації "Animal SOS" Вікторія Казаченко.
Власник овець Олена Сівінч розповіла пікетувальникам і журналістам, що 300 племінних овець вивезли поромом до Туреччини, однак замовник до порту не прибув і живий вантаж повернувся в Україну. Але працівники підрозділу Державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті не дають дозволу на пропуск овець, мотивуючи тим, що в Туреччині бувають епідемії небезпечних хвороб. І хоча доказів того, що тварини хворі немає, фура застрягла в районі поромної переправи з 12 жовтня.
У центральному офісі Держпродспоживслужби заяву Сівінч залишили без реагування.
В адміністрації порту Чорноморськ кореспонденту Укрінформу заявили, що до інциденту портовики не причетні: здійснюють зооветеринарний контроль та видають дозвіл на пропуск живого товару (овець) працівники Державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, які координують свої дії з митниками.
Керівник терміналу №5 Віктор Махонько додав: "Ми готові пропустити фуру після надання дозволу зооветеринарною службою, от зараз це питання ветеринари й вирішують".
Крім того, за його словами, зараз має відбуватися засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Чорноморської міськради.
У свою чергу керівництво Одеської митниці роз'яснило ситуацію так: до 24 жовтня на митне оформлення живий товар (овець) не подавали. Як тільки це буде зроблено, "Одеська митниця ДФС готова провести митне оформлення у заявлений декларантом режим після здійснення щодо нього передбачених законодавством заходів офіційного контролю, зокрема ветеринарного".
Власниця тварин каже, що при виїзді всі необхідні документи були оформлені належним чином. Однак митниця інформує, що овець повернули через невідповідність бірок на тваринах, а вирішення цієї проблеми у компетенції підрозділу Державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорту.
Укрінформ намагався зателефонувати до Одеської регіональної служби Держветконтролю, проте жоден із 5 телефонів не відповідає.
Фото: dumskaya.net