У порту Чорноморськ створять майданчик для тварин, що підпадають під карантин
Про це повідомив Укрінформу керівник Одеського облуправління Держпродспоживслужби України Володимир Кустуров, коментуючи напружену ситуацію в Чорноморську, пов'язану з блокуванням зооветслужбою порту вантажівки з 300 вівцями.
"Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Чорноморської міськради під головуванням Андрія Сапункова розглянула сьогодні ситуацію, що виникла в порту через повернення 12 жовтня з Туреччини великої партії живого товару (овець), власником якого є вітчизняне підприємство "Украніксар". Ухвалено рішення - рекомендувати адміністрації порту Чорноморськ створити спеціальний майданчик для тимчасового перебування тварин, щодо яких належить здійснити карантинні заходи через відсутність належних супроводжуючих документів. Забезпечити тварин кормами та водою за рахунок підприємства-власника і необхідні санітарно-ветеринарні умови утримання", - зазначив Кустуров.
Крім того, додав він, Держпродспоживслужбі рекомендовано надіслати запит відповідним органам влади Туреччини, щоб одержати від них підтвердження, чи розвантажували тварин з вантажного автомобіля на їхній території.
Відповідаючи на запитання, чому виникла тривала тяганина в порту з партією овець, частина яких загинула на борту вантажівки, Кустуров уточнив, що підрозділів облуправління Держпродспоживслужби в порту немає. Це компетенція працівників Служби державної ветеринарної медицини в пунктах пропуску через держкордон України.
Варто зазначити, що керівник терміналу №5 порту Віктор Махонько, який був присутній на засіданні комісії ТЕБ і НС Чорноморської міськради, підтвердив готовність невідкладно виконати рекомендації комісії щодо створення спецмайданчика для тимчасового розміщення тварин, що підлягають ветеринарному контролю з урахуванням епізоотичного стану країн, з яких вони доставлені до порту.
Як повідомлялося, 12 жовтня на митниці порту Чорноморськ "застрягла" фура з 300 вівцями, частина тварин вже загинула. Овець вивезли 6 жовтня поромом до Туреччини, проте замовник живого товару до порту не прибув, овець було повернуто в Україну. Але працівники підрозділу Державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті не дають дозволу на пропуск овець, мотивуючи тим, що в Туреччині бувають епідемії небезпечних хвороб. І хоча доказів того, що тварини хворі немає, фура стоїть з 12 жовтня в районі поромної переправи порту.