Міжмуніципальна співпраця: ОТГ Миколаївщини запропонували "конкурс міні-проектів"
Ці та низка інших питань ММС розглядалися на тренінгу «Практичні аспекти міжмуніципального співробітництва», організованому Миколаївським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Сьогодні ми хочемо представити громадам Миколаївщини можливості міжмуніципального співробітництва, допомогти їм визначитися з напрямками, на яких вони зможуть його застосовувати. Для цього ми запросили колег, у тому числі і з інших регіонів, які розкажуть про свій досвід, поділяться своїми напрацюваннями. Бо, на жаль, у Миколаївській області наразі укладено лише один такий договір. Тоді як у Полтавській – понад 70», - сказав один із головних спікерів тренінгу, радник з регіонального розвитку Миколаївського ЦРМС Микола Дурман.
Він також звернув увагу на те, що міжмуніципальне співробітництво можливе не лише між уже об’єднаними громадами, а й між тими, де цей процес ще не відбувся. Причому, договір можна укладати не лише між сусідніми селами чи містами, а й в межах усієї області і навіть з іншими регіонами України, якщо громади знайдуть спільні точки дотику.
Учасники тренінгу отримали методичні рекомендації щодо того, як правильно започаткувати ММС, фахівці також надали їм низку порад та алгоритм дій і кроків у цьому питанні. А щоб ще більше заохотити громади до співпраці в різних галузях, було продемонстровано практичні аспекти міжмуніципального співробітництва, в тому числі і в інших регіонах України.
«Сьогодні до нас завітали колеги з Полтавської, Чернівецької, Івано-Франківської областей, які вже майже рік тому уклали меморандум про співробітництво у галузі оздоровлення дітей з Коблівською ОТГ на Миколаївщині. Наразі вже йтиметься про новий рівень - підписання безпосереднього договору. Отож підписанти меморандуму та зацікавлені сторони виявили бажання провести координаційну зустріч з метою обговорення конкретних питань взаємодії в рамках майбутніх договорів з міжмуніципального співробітництва», - сказала експерт з питань децентралізації Миколаївського ЦРМС Лілія Кравчук.
За словами, заступника голови правління «Агенції місцевого розвитку Коблівської ОТГ» Сергія Фєдосєєва, їхня громада уклала меморандуми про співробітництво з Чернівецькою та Полтавською областями за напрямками туризм, сільське господарство, відпочинок та оздоровлення. Наразі тривають конкретні перемовини щодо участі громад у реконструкції колишнього гуртожитку у селі Лугове Березанського району Миколаївщини. Це приміщення потребує відповідного фінансування, щоб зробити на його основі заклад відпочинку та оздоровлення на цілорічній основі.
Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією й підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.
Фото: Алла Мірошниченко