Представники 11 ОТГ Хмельниччини отримали сертифікати соціальних перемовників
Соціальні перемовники працюватимуть у громадах і будуть своєрідними посередниками між поліцейськими і місцевими жителями, повідомляє сектор комунікації поліції Хмельницької області.
"Протягом року на території Хмельницької області активно впроваджувався проект «Інститут соціальних перемовників»... У результаті успішно пройшли навчання представники 11 об’єднаних тергромад області: Баламутівської, Вовковинецької, Дунаєвецької, Летичівської, Маківської, Сатанівської, Смотрицької, Солобковецької, Старосинявської, Судилківської та Чемеровецької... У громаді соціальні перемовники будуть такими собі місцевими помічниками дільничного і працюватимуть на упередження серйозних конфліктів та правопорушень", - йдеться у повідомленні.
Як зазначили у поліції, інститут соціальних перемовників успішно діє у більш ніж 20 країнах світу. А от в Україні Хмельницька область стала першою, де впроваджується така практика.
Розробляли та втілювали проект у життя його ініціатори з Головного управління Національної поліції Хмельницької області та громадської організації «АСТАР». Ідею представили на конкурсі під назвою «Безпечна громада — спільний інтерес, спільна відповідальність», і в результаті він став переможцем серед понад сотні претендентів на перемогу з усієї України.
Далі усі охочі подали заявки та пройшли спеціальний навчальний інтенсив, який складався з кількох модулів. Під час навчання майбутні соціальні перемовники опановували ази законодавства, майстерність комунікації та вирішення різного типу конфліктів.
Під час форуму «Громадська безпека та інститут соціальних перемовників», який днями пройшов у Хмельницькому, відбувся офіційний випуск та вручення сертифікатів. Кожен випускник отримав до того ж спеціальну валізу соціального перемовника, куди увійшли довідник, спеціальний яскравий жилет, ліхтар, відеокамера, обмежувальна стрічка, канцелярія та інші необхідні речі.
Фото: hm.npu.gov.ua