Зубко прогнозує, що доходи місцевих бюджетів перевищать 230 мільярдів
Так прокоментував віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко лідерство на виборах голів ОТГ кандидатів, які є членами Блоку Петра Порошенка, або були висунуті за підтримки пропрезидентської партії, інформує Мінрегіон.
«Президент України, уряд, народні депутати змогли об’єднати і консолідувати суспільство навколо вирішальної для держави реформи – реформи децентралізації. Ми на вірному шляху. Люди вкотре це підтвердили», — наголосив Зубко.
Також зазначається, що із 72 кандидатів на посади голів ОТГ, висунутих пропрезидентським блоком, люди обрали головами своїх громад п’ятдесят двох.
«Відтепер маємо не лише амбітне завдання від Президента, а й дороговказ від людей: завершити в Україні реформу децентралізації. У 2020 році місцеві вибори мають відбутись на новій територіальній основі. Для цього ми повинні мобілізувати зусилля всіх учасників процесу — центральної та місцевої влади, органів місцевого самоврядування, Верховної Ради та міжнародних партнерів», — говорить віце-прем’єр-міністр.
Крім того зазначається, що у Верховній раді зареєстровано 4 пріоритетних законопроекти нового етапу децентралізації, які потребують першочергового ухвалення. Це проекти Законів України №8051 «Про засади адміністративно-територіального устрою», № 6403 «Про внесення змін до закону «Про регулювання містобудівної діяльності», №6641 «Про внесення змін до деяких законів України щодо утворення, реорганізації і ліквідації, найменування і перейменування місцевих державних адміністрацій» та №8369 «Про службу в органах місцевого самоврядування».
"Щодо відповідальності органів центральної влади та влади на місцях: до 2020 року в Україні має бути сформований базовий рівень місцевого самоврядування — громади. Тому першочергове завдання на 2019 рік – це стовідсоткове формування перспективних планів. Цю роботу мають спільно виконати місцеві громади, обласні ради та облдержадміністрації", - зауважив Зубко.
Він додав, що уряд ставить собі завдання змоделювати найбільш ефективні перспективні плани спроможних громад.
"Це дозволить обрати ідеальну модель спроможної громади, яка здатна брати на себе повноваження та ефективно задіяти всі інструменти щодо розвитку місцевого самоврядування", — наголосив Зубко.
Крім того повідомляється, що наразі за перспективним планом сформовано 1285 об’єднаних територіальних громад.
"І вже можна зробити висновок, що при покритті перспективними планами районів, де не сформовано жодної ОТГ, можливо сформувати 1450 спроможних громад. Але досягнення такого результату можливе завдяки ухваленню рішень обласними радами при складанні перспективних планів", - додають у Мінрегіоні.
Зубко прогнозує, що за підсумками 2018 року обсяг доходів місцевих бюджетів становитиме понад 230 мільярдів гривень.
Після виборів 23 грудня 2018 року в Україні діятимуть 783 об’єднанні територіальні громади. До їх складу увійшли понад 3660 сільських, селищних, міських рад.
23 грудня 2018 року у 78 об’єднаних територіальних громадах в 13 областях України відбулись перші місцеві вибори голів та депутатів. Раніше ЦВК перенесла вибори у 45 ОТГ 10 областей, де введено правовий режим воєнного стану: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Одеській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській. Всього в Україні створено 874 ОТГ, з яких вже 665 мають прямі міжбюджетні відносини. Окрім того, в цьому році 16 обласних міст приєдналися до процесу об’єднання.