Поліція відкрила справу через заяву журналіста “Радіо Свободи” на Труханова
Про це повідомила 2 січня кореспонденту Укрінформу керівник відділу комунікацій Одеського главку Нацполіції Любов Гордієвська.
"За заявою журналіста розпочато кримінальне провадження за ч. 1. ст. 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання професійній діяльності журналіста). Наразі проводяться слідчі дії з метою встановлення всіх обставин», – зазначила Гордієвська.
Як повідомлялося, журналіст "Радіо Свобода" Михайло Штекель звернувся 29 грудня з заявою в Малиновський відділ поліції Одеси і місцевий підрозділ Державного бюро розслідувань із заявою щодо дій міського голови Одеси Геннадія Труханова, а також його охоронців і окремих співробітників поліції, які перешкоджали законній журналістській діяльності 27 грудня 2018 року.
Журналіст, зокрема, повідомив, що "спочатку міський голова, потім його охорона, а потім і співробітники поліції хапали мене за руки... не давали мені нормально працювати... Я почав говорити (під час брифінгу після закінчення судового засідання - ред.) в той момент, коли Геннадій Труханов ще стояв перед камерами. Нічого не свідчило про те, що він збирається припиняти брифінг. До цього підсудний відповів тільки на одне запитання - близько 8 хвилин розповідав про те, що він думає з приводу обвинувачень НАБУ. Потім відмовився відповідати на запитання Думской.ТВ. Третім запитанням мало бути моє".
Штекель уточнив: "Коли мер почав наближатися до мене, я сказав, що його ще знімають (колеги причепили на нього мікрофон), і що брифінг не закінчився. Потім подумав, що Труханов мене просто впізнав, і хоче краще почути, тому і йде на мене. Саме тому я не представився, а продовжував ставити запитання. Однак мер, не вибачившись і не сказавши, що він хоче пройти, відштовхнув мене в руки своїй охороні зі словами: "Я закінчив".
Журналіста, який намагався поставити запитання міському голові, також почали відштовхувати охоронці мера та поліцейські, і врешті відтягнули в сторону невідомі особи.
В Одесі райсуд розглядає справу щодо мера Геннадія Труханова і групи посадовців, відому як справа заводу "Краян".
Згідно з даними слідства, Труханов спільно з іншими посадовцями організували придбання будівлі заводу "Краян" за завищеною ціною – 185 мільйонів гривень. Між тим, встановлено, що ринкова ціна об’єкта нерухомості становила 92 мільйони гривень, а незадовго до придбання мерією будівлі "Краяна" було придбано за 11,5 мільйона гривень.