У Вінниці священики Московського патріархату пікетували ОДА

У Вінниці священики Московського патріархату пікетували ОДА

Відео
Укрінформ
У Вінниці в п’ятницю священики Тульчинської, Могилів-Подільської і Вінницької єпархій УПЦ Московського патріархату пікетували будівлю ОДА.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

У Вінниці в п’ятницю священики Тульчинської, Могилів-Подільської і Вінницької єпархій УПЦ Московського патріархату пікетували ОДА. За оцінками очевидців, участь у протестній акції взяли близько ста священнослужителів.

Під стіни будівлі облдержадміністрації вони прийшли після загальних зборів духовенства Тульчинської, Могилів-Подільської і Вінницької єпархій, які відбулись у Вінниці в храмі Стрітення Господнього, скликаних відповідно до рішення «Координаційної ради канонічних архієреїв єпархій УПЦ у Вінницькій області».

Учасники пікетування принесли плакати, в яких закликали припинити «гоніння на канонічну церкву» та заявляли, що Вінниччина «за блаженнішого Онуфрія». Вони передали до облдержадміністрації звернення на адресу голови ОДА Валерія Коровія, утім, повідомити журналістам його зміст та прокоментувати причину проведення акції відмовлялися, посилаючись на те, що згодом опублікують офіційну інформацію на сайті Вінницької єпархії УПЦ.

Звернення духовенства УПЦ МП в ОДА прийняли та зареєстрували. Акція священиків завершилась без інцидентів.

Читайте також: Перша на Черкащині парафія УПЦ МП перейшла до Помісної церкви

Раніше Укрінформ повідомляв, що у Вінниці у п’ятницю скоєно напад на журналістів газети «33 канал», які намагалися потрапити на загальні збори духовенства Тульчинської, Могилів-Подільської і Вінницької єпархій УПЦ Московського патріархату. Силу до фотокореспондента застосував сторож храму, ніхто зі священиків участі в конфлікті не брав.

Як повідомляв Укрінформ, на Вінниччині перейти під юрисдикцію Православної церкви України зголосилися понад 20 парафій УПЦ МП. Так, у м. Вінниці до Православної церкви України приєдналася парафія скельного Свято-Троїцького храму, розташованого у колишньому командному бункері радянської армії, у гранітних скелях на березі Південного Бугу. Громада храму майже стовідсотково підтримала свого настоятеля протоієрея Олексія Волкова, відомого у Вінниці місіонера, а також капелана-волонтера, який першим із священиків Вінниччини у 2014 році розпочав регулярні поїздки на схід для підтримки бійців української армії.

До ПЦУ приєдналася й громада найбільшого і найстарішого 120-річного храму Вінниччини - ікони Божої Матері «Всіх скорботних радості», розташованого у головному корпусі Вінницького обласного психоневрологічного диспансеру.

15 грудня в Києві у Софійському соборі відбувся Об'єднавчий собор зі створення Єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Єпіфанія. Саме йому повинні дати Томос про автокефалію Православної церкви України, рішення про це 11 жовтня ухвалив синод Вселенського патріархату (материнської структури всіх православних церков світу). Передача Томоса відбудеться 6 січня у Стамбулі після спільної літургії.

фото: "20 хвилин"

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-