Нинішній рік стане ключовим для реформи - Мінрегіон
На виконання завдань президента та Плану заходів, затвердженого урядом, розроблено детальний, покроковий операційний план для впровадження нового етапу реформи децентралізації, який стане спільною маршрутною картою для Мінрегіону і наших міжнародних партнерів – «U-LEAD з Європою», USAID, PULSE, DESPRO, ОБСЄ, DOBRE.
Про це на координаційній зустрічі з Центрами розвитку місцевого самоврядування заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє портал "Децентралізація".
«Першочергове завдання – формування перспективних планів об’єднання громад. Це основа тих рішень по формуванню бази ОТГ, які будуть прийматися в 2020 році. Наступне — подальша робота з приєднання тергромад до міст обласного значення (МОЗ). Це велика робота, адже необхідно проаналізувати можливості тих тергромад, які не змогли досі приєднатися до МОЗ. Третє — взаємодія, координація та тісна співпраця регіональних офісів децентралізації з ОДА по затвердженню перспективних планів. Плюс маємо попрацювати над законодавчою базою. Тому у 2019 році – ключовому для реформи — повинна бути максимальна синергія зусиль: Мінрегіону, Центрального офісу реформ (ЦОР), офісів на місцях, ОДА, депутатів обласних рад», — зазначив Зубко.
Віце-прем'єр підкреслив, що не менш важливий пункт операційного плану – супровід секторальної децентралізації.
«Це також питання роботи регіональних офісів з імплементації реформи первинної медичної допомоги в сільській місцевості, Нової української школи, розбудови Нового освітнього простору, інклюзії та ЦНАП. Тому ми ще раз повинні проаналізувати зусилля наших міжнародних партнерів, проектних організацій і ЦОР, визначити спільні завдання і рухатися в цьому напрямку до спільного результату», — вважає Зубко.
Він повідомив, що наприкінці лютого будуть оприлюднені результати соціологічного дослідження щодо децентралізації, яке проводиться за підтримки Ради Європи.
«Попередньо можу сказати, що практично вже понад 56% українців вірять в реформу і очікують на результат. Тож саме 2019 рік буде ключовим у впровадженні реформи децентралізації, навколо якої мають згуртуватись всі ключові учасники і наші міжнародні партнери», — підкреслив віце-прем’єр-міністр.
Як повідомляв Укрінформ, на 2019 рік державна підтримка об'єднаним територіальним громадам складе 15,8 млрд грн за трьома програмами: фінансування проектів ОТГ за кошти Державного фонду регіонального розвитку, субвенція ОТГ, субвенція на сільську медицину. Також субвенція на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг - у розмірі 14,7 млрд грн.
Фото: decentralization.gov.ua