В Україні до кінця 2019 року можуть затвердити нові межі районів

В Україні до кінця 2019 року можуть затвердити нові межі районів

Децентралізація
Укрінформ
До кінця 2019 року Україна може отримати нову мапу районів, яку готова змоделювати Українська асоціація районних та обласних рад.

Про це повідомили експерти Української асоціації районних та обласних рад, інформує портал "Децентралізація".

"До кінця 2019 року Українська асоціація районних та обласних рад готова змоделювати нову мапу спроможного субрегіонального рівня країни. Тому місцеві вибори 2020 року мають всі шанси відбутися на новій територіальній основі громад і районів", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що вже напрацьований покроковий план реалізації відповідних заходів та попереднє бачення кількості районів у кожній області.

Як наголошують фахівці, досвід, отриманий у Донецькій, Луганській, Тернопільській та Харківській областях, довів ефективність критеріїв, що лягли в основу моделювання. Мова йде про чисельність населення, кількість громад, площу територій та доступність до нових райцентрів.

"Також й надалі планується застосовувати форму широких обговорень. За словами експертів, тільки безпосередня комунікація з представниками місцевого самоврядування конкретної області може дати необхідний ефект при вирішенні питань територіальної організації влади", - наголошується у повідомленні.

Читайте також: У Полянській ОТГ виділять понад 300 тисяч на житлові кредити

Серед новацій, які застосовуватиме асоціація у своїх заходах - залучення регіональних та місцевих засобів масової інформації з метою популяризації процесів децентралізації. Крім того, майбутні обговорення зачіпатимуть тему розмежування повноважень.

Як повідомлялося, що проект з моделювання адмінтерустрою у Донецькій, Луганській, Тернопільській та Харківській областях завершився у березні. За результатами напрацьовано 4 законопроекти про зміну та встановлення меж районів. Ініціатива реалізовувалась за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні». Результати проекту позитивно схвалені парламентаріями, високопосадовцями центральних органів державної влади, місцевим самоврядування та фаховими експертами.

Фото: uaror.org.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-