У Львові відновлюють легендарну мозаїку "Море і риби"
Мозаїку зруйнував забудовник, якому мерія дала дозвіл на реконструкцію будівлі, повідомила пресслужба міської ради.
“Сьогодні фахівці розпочали перші роботи — заміри і обстеження, а завтра встановлять саркофаг (накриття), аби була змога працювати за будь-якої погоди. Тож через 2−3 місяці мозаїку обіцяють повністю відновити: близько 70% елементів мистецького твору будуть автентичними. Усі роботи фінансує компанія-забудовник”, - зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
У Львові розпочали відновлення (реконструкцію) мозаїки «Море і риби» / Фото: Олександр Мазуренко /city-adm.lviv.uaЯк зауважив Остап Патик, львівський живописець і син автора мозаїки Володимира Патика, технічно відновити фреску можливо, адже для цього є всі необхідні креслення, матеріали, 3D-скани, а також спеціалісти, які можуть це зробити. Окрім того, в цій будівлі, яку зведе компанія-забудовник, мають передбачити місце для дитячого мистецького простору. На третьому поверсі споруди має бути художня або музична школа, є попередні думки, щоби там зробити умови для того, щоб діти вивчали монументальне мистецтво. Також Остап Патик пропонує зробити меморіальну кімнату батька — Володимира Патика.
Для відновлення мозаїки використають збережені елементи. Смальту будуть чистити, шліфувати. Якщо забракне — то є ще радянська мозаїка, яку можна буде використати, щоб вона була такої ж якості і товщини. Елементи мозаїки зберігаються на майданчику у забудовника
Як зазначають фахівці, роботи з відновлення мозаїки — складні, оскільки окремо відбудують стіну, окремо — рельєф, і вже опісля — будуть класти мозаїку. Цим займатимуться спеціалісти, які мають досвід таких робіт. Усі роботи фінансуватиме компанія-забудовник, яка зруйнувала мозаїку.
Як повідомляв Укрінформ, львівський забудовник, який отримав дозвіл від міськради на реконструкцію колишнього магазину “Океан”, повністю зніс будівлю, знищивши при цьому легендарну фреску-акваріум, роботу народного художника України Володимира Патика. На обурення громадськості міська влада зазначила, що забудовник не виконав свого зобов’язання щодо збереження фрески.
Дозвіл на “реконструкцію” власник фірми Ріел-Естейт Груп отримав попри те, що “відзначився” скандальною забудовою в історичному парку “Знесіння” і не менш резонансною перебудовою будинків на площі Ринок.