На Чернігівщині накрили «чорних копачів», які завдали державі мільйонних збитків
Про це повідомив пресцентр СБУ, передає Укрінформ.
"Оперативники спецслужби встановили, що керівник одного з державних торфодобувних підприємств видав незаконні накази для видобування торфу. Для такої діяльності на родовищі був відсутній спеціальний дозвіл на розробку надр. До того ж сама земельна ділянка не перебувала на балансі підприємства", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що за висновками експертів, на підприємстві було незаконно видобуто понад 70 тис. тонн корисних копалин.
Наразі керівнику повідомлено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України.
За інформацією сектору комунікації поліції Чернігівщини, 19 млн грн - це сума завданих державі збитків у період з березня 2017 року по серпень 2018-го. Незаконний, як констатується, видобуток торфу був спричинений втратою чинності попереднього дозволу Державної служби геології та надр України та не отримання нового.
Як повідомлялося, торфовидобутком на Чернігівщині займається державне підприємство "Чернігівторф", у структурі якого - два торфозаводи - Смолинський та Ірванцівський. За рік вони заготовляють до 40 тис. т сировини, хоча, як вважає керівництво області, можуть видобувати до 100 тис. т і, відповідно, збільшити обсяги виробництва готової продукції. Смолинський торфозавод є найновішим торфобрикетним заводом в Україні. Його виробнича потужність становить 100-120 тонн якісного брикету на добу.
ДП "Чернігівторф" підпорядковується державному концерну "Укрторф" Міністерства енергетики України. Його робота супроводжується постійними конфліктами. За понад десятиліття через підприємство пройшли 25 гендиректорів.
Фото: СБУ