Громада на Волині успішно розвиває ягідництво

Громада на Волині успішно розвиває ягідництво

Децентралізація
Укрінформ
Прилісненська громада Волинської області успішно розвиває ягідництво, зокрема вдалося знайти інвестора та створити робочі місця.

Про це Укрінформу повідомили у Волинському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою».

Зазначається, що у Прилісненській громаді, яка була створена у 2016 році, за кілька років, завдяки співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою», написали стратегічний план розвитку території.

Як розповів експерт зі стратегічного розвитку Петро Гоцалюк, серед напрямків цієї стратегії - розвиток підприємництва в громаді. Тому у 2017 році в громаді поставили за мету провести інвентаризацію вільних сільськогосподарських земель для сприяння розвитку підприємництва.

У 2020 році у Прилісненській громаді висадили плантацію суниці. Інвестору продали дві ділянки – 12 та 24 га біля села Прилісне. Культури посадили так, що вони дозрівають протягом усього року, а це гарантує місцевим мешканцям робочі місця та гідні зарплати.

Заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Гнатюк розповів, що мешканцям обіцяють заробітки не менші, ніж у Польщі.

«Також домовилися, що інвестор вкладає кошти в органічне землеробство, а наше комунальне підприємство допомагає в обробці землі, за що має непогані кошти», – зауважив Гнатюк.

Попри пандемію коронавірусу, співпраця з інвестором продовжилася й у 2021 році. У квітні рада продала з аукціону право оренди кількох ділянок і за отримані від оренди кошти у громаді спрямують на утримання садочків та центру дозвілля, де з дорослими та дітьми займатимуться спортсмени, щоб пропагувати здоровий спосіб життя.

Читайте також: Мінрегіон зареєстрував договір про співпрацю 14 гуцульських громад

На орендованих площах вирощуватиме суницю та полуницю ТОВ "Біо Беррі". Його очільник Віталій Ішмурат повідомив, що на підприємстві працює 12 місцевих працівників, які опікуються вирощуванням органічних ягід. Окрім суниці та полуниці, йдеться про малину та обліпиху, а в майбутньому - про лікарські трави. Продукцію фірма постачає закордон, тому викликів з реалізацією ягід волинської громади немає.

«Керівництво громади йде назустріч, з ними приємно працювати», - зауважив керівник суничної плантації.

Керівник Волинського регіонального офісу Програми "U-LEAD з Європою" Анатолій Пархом'юк зауважив, що стратегія — це довготерміновий план розвитку і цей стратегічний документ у Прилісному успішно втілюють у життя.

«Нині ми бачимо чудовий результат, коли на наших очах реалізується один з її пріоритетів - громада знайшла інвестора і розвивається в аграрному секторі, підприємець знайшов кваліфікованих працівників, а місцеві мешканці отримують гідні гроші за свою роботу. Радий, що "U-LEAD з Європою" розпочала та пройшла з громадою увесь цей шлях і розвиток ягідництва у ній є успішним прикладом такої співпраці», - резюмував він.

Загалом Програма «U-LEAD з Європою» допомагає створювати стратегії розвитку громадам по всій Україні. Нині разом з відповідними експертами вони обговорюють з мешканцями громади стратегічні цілі подальшого розвитку населених пунктів. Прилісне - не перша громада на Волині, де вирощують полуницю. У селі Хорохорин уже понад 10 років процвітає полуничний бізнес.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Фото: «U-LEAD з Європою»

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-