Сумщина стала першою областю в Україні, де порахували землю
Про це повідомляється на сайті Сумської ОДА, передає Укрінформ.
"Сумщина стала першою областю, з якої стартував проєкт "Vkursi Zemli Ukraine: Цифровізація земель України" від сервісу Vkursi Zemli, який націлений на збір інформації про сучасний стан землекористування та аналіз ринку", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що в процесі аналітичної роботи компанія-розробник використовувала відомості державних реєстрів та кадастрів, супутникові знімки та накопичену впродовж останніх років експертизу проведення земельного аудиту.
За даними дослідження "Vkursi Zemli Ukraine. Сумська область", Сумщина - 16-та за розміром область України із загальною площею 23 834 кв. км. Половину цієї площі займають землі сільськогосподарського призначення: на кожного сільського жителя припадає по 3,7 га. Понад 77% с/г земель знаходяться в оренді. Розораність Сумської області (51,4%) є нижчою, ніж загалом по Україні (59%).
Згідно з даними нормативної грошової оцінки (НГО), сумарна вартість сільгоспугідь Сумщини становить майже 24 млрд грн. Найдорожчі землі коштують понад 25 тис. грн/га, найдешевші - до 10 тис. грн/га.
Не всі земельні ділянки державної та комунальної власності офіційно передані в оренду, а відомості про це внесені до державних реєстрів. Таких на Сумщині - 100 тис. га. Передача їх в оренду могла би приносити місцевим бюджетам до 320 млн грн щорічно.
З повним дослідженням "Vkursi Zemli Ukraine. Сумська область" та основними висновками можна ознайомитись за посиланням.
Як повідомлялося, Vkursi Zemli Ukraine – це проєкт з оцифрування та моніторингу земель України, мета якого - надати громадянам, громадам, агробізнесу, державним органам максимум інформації й аналітики про ключові аспекти земельних відносин у кожній області та громадах.
Проєкт реалізується командою експертів Vkursi Agro та SmartFarming за підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group, юридичної фірми "Василь Кісіль і Партнери", компанії Carefield, FRENDT та за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства України.