На Буковині у дев'ятьох громадах посилюють карантинний контроль
Про це кореспонденту Укрінформу розповіла заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак.
"Минулого тижня ми провели засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної із COVID-19. На ньому я дала доручення посилити контроль за дотриманням епідзаходів, особливо у тих громадах, де спостерігаємо найбільш швидке поширення захворювання. Особисто зустрілася із головами цих громад, ми обговорили необхідність їхнього контролю за самоізоляцією контактних і хворих осіб, за дотриманням епідзаходів у навчальних закладах, транспорті тощо. До таких перевірок долучаться представники Держпродспоживслужби, центру контролю та профілактики хвороб і поліції", - сказала Гусак.
Вона повідомила, що за попередні сім днів найвищі показники захворюваності на 100 тисяч населення зареєстрували у Ваньчиковецькій, Великокучурівській, Глибоцькій, Мамаївській, Новоселицькій, Острицькій, Сторожинецькій, Чернівецькій та Чудейській громадах.
У зв'язку із поширенням хвороби на Буковині вже розгортають додаткові ліжка у госпітальних базах та просять уряд перекваліфікувати кілька лікарень.
"На сьогодні у наших госпітальних базах зайнято вже майже 50% ліжок для хворих на COVID-19. Днями ми додали ще додаткові 20 ліжок у міській лікарні №1. Також нещодавно провела у цій лікарні нараду щодо готовності розгортати там ще додаткові ліжка. Крім того, ми звернулися у МОЗ щодо включення Глибоцької і Заставнівської районних лікарень до переліку госпітальних баз для прийому пацієнтів із коронавірусом. Бо на сьогодні пацієнтів із цих громад приймають у Чернівецькій обласній клінічній лікарні та Сторожинецькій лікарні", - додала обласна посадовиця.
Також вона зазначила, що в області продовжується активна вакцинальна кампанія, особливо серед освітян. Адже з початку навчального року один навчальний заклад та кілька класів у різних школах відправили на самоізоляцію через підтверджені випадки COVID-19 у дітей та педагогів.
"Також у кількох студентів Чернівецького національного університету ПЛР-дослідження підтвердило коронавірус і тому кілька груп пішло на самоізоляцію. Маємо і в школах Чернівців та області випадки, коли на самоізоляцію перевелися окремі класи. Є ситуація у Мамализькій громаді, коли вся школа пішла на самоізоляцію. Там першого вересня підтвердився COVID-19 в одного із представників управлінської ланки школи. Контактними були практично усі вчителі закладу, тому вся школа пішла на карантин", - сказала Гусак.
За її словами, лише за останній тиждень, коли бригади медиків почали їздити у школи для вакцинації педагогів, удвічі зросла кількість шкіл, в яких щепилися 80% і більше персоналу.
"Розуміємо, що наразі у пріоритеті є школи, яким не вистачає до 80-відсоткового показника кілька позицій. Саме з ними ми зараз найбільше працюємо. Адже це дасть можливість розуміти, що діти ходитимуть до школи у «жовтій» та інших зонах", - запевнила заступниця голови ОДА.
Згідно з оновленими даними інформаційної панелі COVID-19, із 377 шкіл області у 152 закладах вакцинувалося більше 80% персоналу.
Як повідомлялося, за минулу добу, 12 вересня, у Чернівецькій області провели 794 дослідження на коронавірус, з них – 120 позитивних. За увесь час пандемії на Буковині COVID-19 інфікувалися 83 824 особи, 1884 людини померли, а 78 955 пацієнтів одужали.
Станом на 13 вересня у Чернівецькій області щеплено першою дозою понад 110 тисяч осіб, дві дози вакцини отримали майже 84 тисячі буковинців.