МОЗ закликає брати приклад з Буковини у відстеженні контактів COVID-хворих

МОЗ закликає брати приклад з Буковини у відстеженні контактів COVID-хворих

Укрінформ
Міністерство охорони здоров’я закликає місцеву владу поширювати успішний досвід буковинських епідеміологів для відстеження контактних осіб з хворими на COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров'я.

“У час пандемії коронавірусної хвороби головне завдання епідеміологів спільно із місцевою владою – відслідковувати контакти хворих та локалізувати кластери поширення COVID-19 на рівні конкретних закладів та населених пунктів. Результати чернівецького пілотного проєкту, який став можливий завдяки підтримці Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні, свідчать про потребу зосередити увагу на профілактичних та протиепідемічних заходах серед представників конкретних груп професій”, – пояснив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Читайте також: Вакцинація від COVID-19 знижує ризик тяжкого перебігу хвороби в 15 разів - МОЗ

За його словами, епідеміологам, спеціалістам системи охорони здоров’я та місцевій владі варто приділяти увагу школам, оскільки під час освітнього процесу кількість контактів і ймовірність спалаху зростає. Також значний внесок до цифр захворілих додають організовані колективи та масові побутові заходи. Особливу увагу треба звернути на особливостях профілактики інфікування COVID-19 при домашніх контактах у тих випадках, коли особа з COVID-19 перебуває на амбулаторному лікуванні вдома.

Рекомендації щодо відслідковування осіб, які контактували із хворими на COVID-19 були затверджені постановою головного державного санітарного лікаря України №7 від 2 серпня 2021 року. Наразі їх має використовувати кожна область, наголосили у міністерстві.

Читайте також: У Моршині вакцинували 70% населення – працюють усі санаторії

Пілотний проєкт з відстеження контактних осіб з COVID-19 стартував у Чернівецькій області у червні 2021 року за підтримки бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні. Для його втілення використовують програмне забезпечення Go.Data.

За час впровадження проєкту ДП “Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” зафіксував 12 158 осіб, які мали контакт із підтвердженим випадком коронавірусної хвороби, і у 889 осіб невдовзі підтвердили COVID-19.

Більшість випадків контакту із хворим в області припадає на людей, які проживають разом – таких 60%. Водночас ще 16,5% осіб, яких вдалось встановити як контактних, є однокласниками, 15% – сусідами, 3,5 – колегами по роботі та ще 5% складають категорію “Інші”.

Читайте також: Українців запрошують долучатися до досліджень ліків проти COVID-19

Окрім відслідковування контактів, фахівці надавали консультативну допомогу контактним особам, пояснювали необхідність самоізоляції, медичного спостереження та лабораторних обстежень.

У МОЗ наголошують, що відстежування контактів є одним із шляхів, щоб перервати ланцюжок передачі COVID-19, зменшити рівень захворюваності та смертності, пов’язаних із коронавірусною хворобою.

Як повідомляв Укрінформ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 7 000 535 людей, з них отримали одну дозу – 7 000 533 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 617 457 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 12 617 990 щеплень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-