«Маю право на життя»: у Харкові онкохворі пікетували обласну раду
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
На акцію «Маю право на життя» зібралися близько 60 учасників, вони тримали плакати «Рак – не вирок, коли поруч команда Скорого», «Пацієнти підтримують Скорого», «Ми разом», «Скорий потрібен Харкову».
Люди обурені, що 23 вересня на пленарному засіданні Харківської обласної ради депутати не ухвалили проєкт рішення про подовження терміну дії контракту зі Скорим. Забракло менше десятка голосів, при цьому питання ставили на голосування двічі.
Акція «Маю право на життя» в Харкові / Фото: В'ячеслав Мадієвський, Укрінформ«Депутати не сприймають Дениса Ігоревича як лікаря світового рівня, він для них – колега-депутат, тут ще є й політичний аспект», - заявив на акції директор Обласного спеціалізованого будинку дитини «Гіппократ» Роман Марабян, який прийшов підтримати Скорого.
Марабян наголосив, що саме Скорий змінив репутацію онкоцентру та почав системні зміни в закладі: «Скільки людей померло там в муках і поборах? Цей треш, про який знали всі в місті та області, відбувався десятиріччями. Ніхто не хотів нічого змінювати. Медики мовчали, пацієнти плакали, родичі ховали близьких. Вся громада мовчала. А коли з’явився лідер, створив команду, і почалися системні зміни, коли тепер ми бачимо, що ці зміни можуть зникнути разом з Денисом, ми згуртувалися і прийшли. Це дуже важливо».
У пресслужбі Харківської обласної ради повідомили, що питання продовження контракту повторно винесуть на наступну сесію, якщо буде відповідне рішення профільних постійних комісій. Якщо контракт не продовжать, Скорий буде звільнений. Далі оголосять конкурс на посаду генерального директора, в якому Скорий може взяти участь. Голова обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко наголосила, що вся процедура має відбутися максимально прозоро, відповідно до закону та обов’язково за участі громадськості.
«Якщо неможливо повторно винести питання на розгляд сесії, буде прийнято рішення про оголошення конкурсу. Я не можу впливати на рішення обласної ради, це колегіальний орган, але докладу всіх зусиль для того, щоб процедура була максимально прозорою та повністю відповідала закону. Це принципове питання, оскільки йдеться про особливо уразливу категорію людей», - сказала Єгорова-Луценко.
Як повідомлялося, системні зміни в роботі онкоцентру почалися 5 років тому з приходом на керівну посаду Дениса Скорого. Професор зібрав у закладі команду фахівців із різних регіонів, які застосовують передові методики оперативного втручання.
За час роботи колективу, сформованого Скорим, у закладі суттєво знизилася смертність, а також кількість ускладнень у післяопераційний період.
Водночас за підтримки ОДА в онкоцентрі почали ремонтувати приміщення, зробили сучасні операційні. Скорий є головним проєктантом медичної складової нового онкоцентру, який нині зводиться поруч зі старими будівлями.