У Закарпатській ОДА відреагували на заяви про «антивакцинальний туризм»

У Закарпатській ОДА відреагували на заяви про «антивакцинальний туризм»

Укрінформ
У Закарпатській облдержадміністрації заявили, що не знають випадків, коли б медики виливали вакцини з ампул замість того, аби робити ін'єкції пацієнтам.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив директор департаменту охорони здоров'я ОДА Анатолій Пшеничний, коментуючи інформацію, поширену раніше центральними ЗМІ.

“Мені не відомі факти, аби хтось із медперсоналу лікарень на Закарпатті виливав препарати для вакцинування — чи то "Пфайзер" чи інші вакцини — в умивальник, замість того, аби колоти їх пацієнтам. Звісно, якби мені були відомі такі факти, я б одразу звернувся до правоохоронців”, - повідомив він.

Читайте також: В Україні повністю вакциновані від коронавірусу 6,4 мільйона осіб – МОЗ

В Управлінні Нацполіції в Закарпатській області кореспондентові Укрінформу підтвердили інформацію, що із заявами чи фактами про те, що працівники в медзакладах області не використовують вакцини за призначенням, наразі не зверталися. Натомість повідомили, що в області є відкриті справи про підробку документів про вакцинацію, щоправда, фігурують там не медики.

Читайте також: В Україні можуть дозволити щеплення бустерною дозою COVID-вакцини

Закарпаття наразі лишається у трійці областей-аутсайдерів по країні за кількістю вакцинованих громадян. Наразі в регіоні щепилося лише 15% від загальної кількості жителів, дві дози вакцини від коронавірусу отримали всього 10% громадян.

Пшеничний наголошує, що це поліаспектна проблема, за його словами, на небажання закарпатців вакцинуватися впливають релігійні переконання, дезінформованість з приводу впливу вакцини, недовіра до виробників вакцини тощо. Таким чином в області є громади (Усть-Чорнянська на Тячівщині), де вакциновано менше 1% жителів.

Читайте також: Майже в третині громад Закарпаття вакцинували менше 10% населення - лікарі

Як повідомляється, раніше центральні ЗМІ повідомляли про те, що на Закарпатті замість того, аби вакцинувати населення, медики виливають вакцину в умивальник, ціна такої послуги начебто вартує 2-2, 5 тисячі гривень, і в регіоні завдяки цьому процвітає “антивакцинальний туризм”.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-