Науково-дослідне судно Belgica прибуло до Одеси
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Якщо раніше нам доводилось фрахтувати судна для моніторингу Чорного моря, то відтепер можемо здійснювати наукові дослідження на власному судні", - заначила представник міжнародного проєкту ЄС – ПРООН «Європейський Союз задля удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» Олена Марушевська.
За її словами, поки судно прямувало з порту Зеебрюгге до Одеси, морські біологи Українського центру екології моря та Інституту морської біології здійснювали екологічний моніторинг вод північно-східної Атлантики і Середземного моря, а також відбирали проби морської води і донних відкладень для скринінгу на присутність речовин - забруднювачів і мікропластику та оцінки біорізноманіття.
Науково-дослідне судно Belgica обладнане спеціальними сонарами і ехолотом, здатними сканувати морське дно. До кінця року його переоснастять, після чого морські біологи поновлять наукові дослідження у Чорному та Азовському морях.
Як повідомляв Укрінформ, дослідницьке судно Belgica передано Україні згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС і відповідним договором між Міндовкілля України та Бельгійським федеральним офісом з наукової політики і Бельгійським інститутом природних наук.
На борту судна є п'ять лабораторій (рибальства, гідрологічна, хімічна, біохімічна тамікробіологічна). RV Belgica побудоване у 1984 році. Довжина судна - 51,12 м, ширина - 10 метрів, осадка - 4,6 м, водотоннажність - 1200 тонн. Дальність плавання - 20 тисяч морських миль (37 тис. км) при швидкості 12 вузлів (22 км/год). Максимальна швидкість - 13,5 вузлів (25 км/год).
Фото Facebook Адміністрації морських портів України