На честь героя Небесної сотні Максима Шимка розпочався лицарський турнір

На честь героя Небесної сотні Максима Шимка розпочався лицарський турнір

Фото
Укрінформ
У Вінниці у неділю, 24 жовтня розпочався лицарський турнір пам'яті Героя Небесної сотні, історика-реконструктора Максима Шимка.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила організаторка заходу - очільниця клубу історичної реконструкції «Аркона» Ольга Грабовська.

«Традиційний Лицарський турнір присвячений Герою Небесної сотні, вінницькому історику-реконструктору Максиму Шимку», - розповіла Грабовська.

Лицарський турнір у Вінниці, присвячений Максимові Шимку / Фото: Суспільне Вінниця

За її словами, змагання проходять у форматі повноконтактних лицарських боїв. У ході турніру відбудуться поєдинки з середньовічного бою у чотирьох номінаціях. Зокрема, «Щит-меч. Чоловіки», «Щит-меч. Жінки», а також «5 на 5. Чоловіки» та «5 на 5. Жінки». За узгодженням із учасниками та суддями можливе проведення додаткових номінацій.

Серед організаторів турніру - громадська організація «Родина Героїв Небесної Сотні», клуби історичної реконструкції «Аркона» та «Білий вовк» і Фонд «Подільська громада».

Як повідомила Грабовська Укрінформу, на участь у турнірі зголосилися представники більш ніж 10 клубів історичної реконструкції з різних країни.

Читайте також: У Варшаві вшанували пам'ять захисників України

Серед особливостей цьогорічної програми турніру – виступ музичного етно-рок гурту «FRAM», який виконує свої композиції під час турніру для підтримки середньовічної атмосфери.

Перший лицарський турнір пам’яті Героя Небесної Сотні Максима Шимка відбувся у 2017 році у Меджибожі та привернув до себе значну увагу громадськості. Сьогодні ж в турнірі беруть участь понад пів сотні реконструкторів із усієї України.

Вінничанин Максим Шимко – учасник Революції гідності. Вранці 20 лютого 2014 року загинув від кулі снайпера на вулиці Інститутській у Києві. Ховали Максима як лицаря – до труни поклали шолом, меч, щит, предмети історичного одягу, прапор України, який він, як прапороносець козацької сотні, носив під час Майдану.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-