Три громади Закарпаття планують спільно вирішити проблему побутових відходів
Про це повідомив голова Міжгірської громади Василь Щур під час конференції «Міжнародне експертне обговорення 2021: «Партнерство для розвитку», організованої Програмою «U-LEAD з Європою», передає кореспондент Укрінформу.
"В нашому проєкті (щодо вирішення проблеми побутових відходів - ред.) беруть участь три громади - Міжгірська, Пилипецька та Синевирська. Ми говоримо про сегмент розподілу твердих побутових відходів. Мені хотілося б, щоб не складували відходи на сміттєзвалищі, а перетворювали на вторинний продукт", - сказав Щур.
Він додав, що для реалізації проєкту потрібно 5 млн грн грантових коштів, 1 млн 300 тис. грн надасть Міжгірська селищна рада та по 600 тис. грн виділять Пилипецька і Синевирська громади. В межах проєкту планується облаштувати 77 майданчиків на території трьох громад, закупити сміттєві контейнери, організувати роботу із вчасного вивезення сміття з майданчиків, його сортування, утилізації, рекультивації, закупити та ввести в експлуатацію мобільну сортувальну лінію.
Своєю чергою голова Іллінецької громади Вінницької області Володимир Ящук розповів, що його громаді вдалося налагодити розподільний збір твердих побутових відходів, а дохід від реалізації вторинного пластику спрямовують на фінансування тепличного господарства, яке вирощує саджанці квітів. За його словами, в Іллінецькій громаді функціонує сміттєсортувальна станція та мінізавод з переробки полімерних матеріалів у тротуарну плитку.
Крім того, Ящук розповів, що Іллінецька громада висадила яблуневий сад на місці колишнього стихійного сміттєзвалища.
Голова Представництва в Україні Північної екологічної фінансової корпорації NEFCO Юлія Шевчук поінформувала на конференції про фінансування NEFCO екологічних та енергоефективних проєктів. За її словами, NEFCO має програми співпраці з українськими громадами у секторі твердих побутових відходів, водопостачання та водовідведення
"У нас дуже багато проєктів в Україні, тобто близько 200 проєктів, і наші партнери - більше 100 муніципалітетів в Україні... Ми вже в Україні більше 10 років працюємо", - сказала вона.
За словами Шевчук, корпорація розпочинає в Україні нову програму у секторі твердих побутових відходів та енергоефективності, в якій візьмуть участь 10 громад. Для реалізації програми NEFCO планує надати громадам кредитні кошти, залучити грант з ЄС, а також передбачається місцеве співфінансування.
Як повідомлялося, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян та розширює можливості громад.
Фото: «U-LEAD з Європою»